Podobnost minerálů tygří oko, býčí oko a sokolí oko není náhodná
Ano, podobnost vzhledu tygřího, býčího a sokolího oka není nijak náhodná, stejně jako blízkost jejich názvů. Kameny býčí oko a sokolí oko jsou totiž odrůdami jejich známějšího sourozence, tygřího oka. Zatímco názvem tygří oko jsou však označovány kameny hnědo-okrových odstínů, těm červeným se přezdívá býčí oko, a těm kovově-namodralým pak oko sokolí. Stejně tak je ale můžete občas vidět i pod obchodními názvy červené tygří oko a modré tygří oko, které usnadňují orientaci. Všechny přitom patří mezi křemeny.
Barevné tóny tygřího, býčího a sokolího oka
Společným lákadlem tygřího, býčího a sokolího oka jsou jejich zemité temnější tóny, které skvěle vynikají při použití ve šperkařství, kde nacházejí uplatnění zejména u zákaznic preferujících výrazné doplňky a kontrastní tóny. Všechna „oka“ vypadají skvěle zejména na brunetkách, kterým jdou k vlasům skvěle náušnice i náhrdelníky. Pokud tedy pro nějakou hnědovlásku hledáte vhodný dárek, právě tato trojice křemenů by vám mohla skvěle vyhovovat.
Šperky z minerálů tygří oko, býčí oko a sokolí oko
Za cenu už okolo stokoruny můžete sehnat například elegantní náušnice z broušeného fasetovaného býčího oka, které připomínají drobounké disko koule. Samostatně, nebo řazené za sebou v páru jsou ideální i na běžnější nošení, přesto nepůsobí nijak nudně. Pokud vás nezaujaly kuličky, můžete sáhnout třeba po náušnicích z nepravidelných kamínků tygřího oka, navlečených do řetězce. Se stokorunovým rozpočtem si stále vystačíte.
Pokud vás ale drobnost jako náušnice neuspokojí, a radši byste něco většího, můžete pořídit rovnou komplet – náušnice s náhrdelníkem. Do pětistovky se vejdete při výběru výše uvedených náušnic a třeba náhrdelníku z kuliček býčího oka, střapatého náhrdelníku z nepravidelných kamenů tygřího oka, nebo náhrdelníku kombinujícího neopracované přírodní kameny tygřího oka s tygřím okem opracovaným do čtverce. Volba je jen na vás….