Co jsou to polodrahokamy

Lidé jsou již odedávna fascinováni různými druhy drahých kamenů a z praktického hlediska je také rozdělili do dvou skupin – na drahokamy (tj. drahé kameny), které jsou vzácnější a na méně vzácné, avšak také ceněné polodrahokamy. Toto rozčlenění vychází z mechanických vlastností kamenů a z jejich čistoty.

Polodrahokamy a drahé kameny

Mezi polodrahokamy patří například amazonit, ametrín, ametyst, býčí oko, citrín, fluorit, granát, hematit, howlit, chalcedon, jadeit, jantar, jaspis, křišťál, malachit, nefrit, obsidián, onyx, opál, růženín, topaz, turmalín, tygří oko, tyrkys, záhněda a řada jiných. Z drahokamů můžeme zmínit především diamand, safír, rubín či smaragd.

Polodrahokamy máme na mysli cenné minerály, které se vyskytují v přírodě a které člověk nějakým způsobem opracoval. Polodrahokamy se brousí do rozličných tvarů (například kuličky, ovály, hranoly), anebo se s nimi pracuje jako s úlomky. Z polodrahokamů se zhotovují zejména hodnotné šperky.

Kde koupit šperky s polodrahokamy

Polodrahokamy jsou tedy broušené a leštěné kameny. U těchto kamenů obzvláště platí, že každý kus je jedinečný, a tak vznikají vskutku originální šperky. A originalita na špercích se cení, vždyť která žena by chtěla šperk, který nosí i někdo jiný? Krásné šperky s polodrahokamy i drahými kameny si můžete prohlédnout právě zde v internetovém obchodě www.SperkyProZeny.cz

| 1  2 |
počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.