Náušnice s vltavíny

Pokud se Vám líbí ryze české drahokamy vltavíny čili moldavity, máte hned několik možností, v jaké formě je můžete vlastnit. Sběratelé bezpochyby ocení nepoškozený vltavín v přírodním stavu. Fajnšmekři mezi sběrateli vyhledávají pouze určité lokality či tvary vltavínů. Ženy zase třeba nejvíce ocení šperk s těmito zelenými kameny. Šperky se vyrábějí buď z fasetovaných (broušených) kamenů, anebo přímo z neupravovaných vltavínů v přírodním stavu. Proč je ale náušnic s vltavíny na trhu mnohem méně, nežli přívěsků?

Vltavíny do náušnic

Vltavín (jiný název: moldavit) je krásný zelený, tmavozelený až hnědozelený drahokam, který se nachází právě a jen v jižních Čechách, mnohem méně na jižní Moravě a opravdu jen velice vzácně v okolí Chebu, v Bavorsku či v Rakousku. Tyto kameny se vyznačují kromě svojí barvy též rozmanitými tvary a skulptací (tj. struktura povrchu). Každý vltavín je naprostý přírodní originál. Chcete-li tedy vyrobit náušnice s neupravovanými vltavíny v přírodním stavu, musíte najít dva kameny pokud možno co nejvíce podobné. A v tom bývá onen pověstný "zakopaný pes". Najít dva velice podobné vltavíny není vůbec jednoduché. Mohou se lišit velikostí, tvarem, barvou, průsvitností, skulptací (povrchem),... Proto je takových náušnic na trhu velmi málo. Jsou však velmi oblíbené. 

Cena vltavínových náušnic

Ceny vltavínů neustále stoupají. Zní to jako fráze, nicméně zásoby těchto drahých kamenů se neustále tenčí, lokality jsou pomalu vytěžené a nové neexistují. Jsou dávno pryč doby, kdy lidé z vesnice chodili při orbě pole za traktorem a sbírali vltavíny. Nehledě na to, že takové kameny z polních sběrů byly často mechanicky poškozené a pro účely zasazení do šperku naprosto nevhodné. To samozřejmě nic nemění na tom, že mohly být vhodné k vybroušení. Nejméně poškozené vltavíny bývají ty nalezené v pískovnách, i těch je však čím dál tím méně. Koupí vltavínu, a to jak sbírkového kamene, nebo přívěsku či náušnic nemůžete udělat chybu. Bezpochyby za nějaký čas bude mít vyšší cenu, než v době koupě. Pro náušnice hovoří navíc fakt, že jich je na trhu skutečně velice málo.

 

Zde najdete všechny naše šperky s vltavíny.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.