Drahý kámen čaroit a šperky

Hledáte-li mezi kolekcemi šperků s drahými kameny nějaký, který by vás na první pohled oslovil výjimečností drahého kamene, pak se porozhlédněte v nabídce šperků z čaroitu. Jeho nádherná fialová barva mísící se s perleťovými bílými odlesky vás doslova očaruje.

Původ názvu kamene čaroit

Ačkoliv by se mohlo zdát, že kameny čaroity mají něco společného s čárami a očarováním, pravda je trochu někde jinde. Čaroit vás sice jistě okouzlí, nebo chcete-li očaruje poutavým mísením barev ve své struktuře, ovšem svůj název si odnesl od ruské řeky Čara. Právě v jejím údolí se totiž nachází jediné světové naleziště tohoto nesmírně vzácného kamene.

Použití čaroitu

Čaroit se s ohledem na svou vzácnost kombinovanou s výjimečně poutavým vzhledem významně využívá pro účely šperkařství. Neopracované drobné kamínky čaroitu bývají navlékány jako korálky do přirozeně působících náramků, větší kameny jsou pak nejčastěji opracovávány například do podoby muglí a využívány jako přívěsky či náušnice. Právě přívěsky jsou přitom pro čaroit naprosto ideální, neboť pokud kámen není zasazen v kovu, ale pouze opatřen očkem k zavěšení, dokonale vyniká jeho poutavá fialová barva líně se mísící s bílou. Zejména na slunci pak v dekoltu barevné tóny přívěsku výrazně vyniknou, a rozzáří každou ženu.

Fialové čaroity si zamilují především ženy energické, optimistické, ale také ambiciózní a náročné, kterým je emancipace ženského pohlaví vlastní. Stejně tak jsou ale poutavé i pro milovnice tajemna či umění, které osloví magické mísení barev v každém jednotlivém kamínku, připomínající temný, ale klidný hluboký vesmír.

Chcete-li dát darem najevo, že je pro vás obdarovaná osoba něčím výjimečným a jedinečným, právě čaroit by mohl být tou pravou volbou, nebo i on sám je se svým jediným světovým nalezištěm skutečným klenotem. Cenově vás přitom třeba přívěsek vyjde na pouhých pár set korun.

Koupíte v kategorii ČAROIT

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.