A co takhle tyrkysová?

Patří studené tóny modré a zelené barvy mezi vaše oblíbené, ale nedokážete se definitivně rozhodnout ani pro jednu z nich? Pak zvolte tyrkysovou, a spolu s ní i šperky s matným modro-zeleným minerálem tyrkysem. Okolí vás rozhodně nepřehlédne.

Modrá, nebo zelená? A co takhle tyrkysová?

Ačkoliv tyrkys je skutečně zbarven do odstínu tyrkysové, název překvapivě není odvozen od jména této pronikavé barvy, nýbrž z francouzského slova turquois (turecký) - do Evropy byly totiž tyrkysy dříve dováženy z Persie, a to právě přes Turecko. Tento fakt ale nemění nic na tom, že hlavní předností kamene tyrkysu je modrozelená pronikavá barva, často s tmavými skvrnkami.

Tyrkysová barva v sobě spojuje blahodárné účinky modré a zelené a tím nás očišťuje a zároveň posiluje. Má uklidňující účinky na tělo i duši, podporuje sebevědomí a fantazii. Barva tyrkysu vám přitom možná tak trochu připomíná vodu. A není se čemu divit. Právě z vody totiž tyrkysy vznikají. A to konkrétně srážením, z vod obsahujících měď, hliník a fosfor - a to v sedimentech, především v pískovcích nebo ve vulkanitech, bohatých na dutiny.

Tyrkysová barva je mimo jiné považována za barvu komunikace, takže v oblibě ji mají všichni, kterým není cizí kooperace s dalšími lidmi, ať už jde o učitele vystupující před třídou, obchodní zástupce vyjednávající s klienty, nebo manažery koučující své zaměstnance.

Tyrkysovým šperkem potěšíte každou ženu, které není cizí společenský život, a naopak si pobyt mezi lidmi vychutnává. Esteticky založené dámy pak ocení zejména umělecky zpracované šperky s tyrkysy, které v sobě snoubí jedinečný kámen ve své plné barevnosti i designově poutavé zpracování kovu okolo něj, které šperk povyšuje v umělecké dílo. Zároveň tato varianta příjemně zjemňuje jinak průbojnou barvu tyrkysu, takže šperk využijete i k barevně decentnějším outfitům.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.