Stromeček

Vánoční stromeček je jedním ze symbolů Vánoc. Stromeček se na Štědrý den strojí téměř v každé domácnosti, ale i ve firmách či veřejných prostorách. Každé větší město již několik týdnů před Vánocemi vztyčí vánoční strom na náměstí. Ale nebylo tomu tak vždy.

Tradice vánočních stromů je stará jen několik století a až do devatenáctého století se vánoční stromy, stromky a stromečky zdobily jen v Německých zemích. Odtud se pak během devatenáctého století tato tradice rozšířila dále do Evropy i do Ameriky.

Zdobení vánočního stromečku

Dříve lidé zdobili vánoční stromečky krásnými ručně vyráběnými ozdobami ze slámy, ze dřeva, sušeným ovocem, jablíčky, hruškami, sladkým vánočním cukrovím. Ti bohatší později přidali skleněné vánoční ozdoby. Dnes jsou skleněné vánoční ozdoby naprostou samozřejmostí, ale jsou už vytlačovány ozdobami umělými, různými světýlky, atd. Mnoho lidí si však potrpí na tradice a nazdobí si vánoční stromeček tak, jak si představuje, že to asi dělali naši prapradědečkové a praprababičky. Když má člověk fantazii, je takový stromeček nejkrásnější. Použít můžeme ručně vyráběné ozdoby ze slámy, z papíru, ručně malované staré skleněné vánoční ozdoby, sušené švetky, jablíčka, hrušky, sušená kolečka pomeranče, ořechy ovázané mašličkou,... Jen pozor na osvětlení. Naši předkové byli odkázáni na svíčky. Otevřený oheň však v žádném případě nelze doporučit. Zde je třeba dát bezpečnosti přednost před tradicí a použít elektrické osvětlení. Zapálená svíčka v kombinaci s osychajícím jehličím by mohla způsobit katastrofu a naprosto zkazit vánoční pohodu. Tak na to prosím dávejte o Vánocích pozor.

Dárky pod stromečkem

Pod vánočním stromečkem se na Štědrý večer soustřeďují dárky. Každý má radost z dárků. Ale největší radost máme vždy, když dáváme. Pokud se trefíme a obdarovaný má radost, máme ji my dvojnásobnou.
Máte už nakoupené všechny dárky? Máme pro vás tip na dárky pro ženy. Pěkné dárky pro ženy koupíte levně právě v tomto internetovém obchodě www.SperkyProZeny.cz

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.