Náramek Železitý křemen VEGA

SperkyProZeny.cz » Náramky » Náramek Železitý křemen VEGA


Doporučujeme přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení:

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

 

náramek s železitým křemenem
SLEVA


Náramek se železitým křemenem

Zajímavý na tomto náramku je kromě originálního zpracování také dosti raritní kámen, který byl při výrobě použit. Pochází z berounska, z okolí Hořovic (mezi Prahou a Plzní). Železitý křemen je velmi blízký příbuzný Tygřího oka. Stejně jako tygří oko se železitý křemen nachází v místech, kde se těží či kdysi těžila železná ruda. Narozdíl od tygřího oka však železitý křemen postrádá vysoký lesk. Také zbarvení bývá až do červena, což je způsobeno příměsí železa v křemenné hmotě.

Železitý křemen je krásný kámen, ve šperkařství se začal používat poměrně nedávno a pro nás je zajímavý zejména místem výskytu.

Náramek má obvod (který by měl odpovídat obvodu ruky) cca 17cm.


Zapínání umožňuje otevírací mechanika, která náramek rozevře v místě pod kamenem. Náramek tak pohodlně nasadíte a mechanika je se zase dostatečně pevně zavře, aby náramek dobře držel.

Povrchová úprava kovu: starostříbro s patinou.
Povrchová úprava kovu (lakování a následné vypalování) vás chrání před případnými alergickými reakcemi při dotyku kovu s pokožkou.

Kupujete právě tento autorský originál, který vidíte na fotografiích. Druhý úplně stejný náramek není.

Proč koupit tento náramek železitý křemen

Výrazný a velmi vkusně zpracovaný náramek z kolekce Vega. Zajímavostí je, že pro výrobu tohoto šperku byl použit velmi raritní kámen, který se nazývá železitý křemen. Jde o zajímavý druh křemene, který vznikl vulkanickou činností. Hnědožlutý odstín, který byl použit pro šperk, působí velmi elegantně a jemně. Kámen nemá vysokou brilanci, což mu však neubírá na kráse.

Železitý křemen je vsazen do kovu, jehož povrchovou úpravu tvoří starostříbro s patinou. Výhodou tohoto kovu je, že díky speciální úpravě nezčerná ani nezpůsobuje alergické reakce. Je velmi šetrný k vaší pokožce. Zapínání je velmi snadné, pomocí otevírací mechaniky se náramek rozevře. Zároveň máte jistotu, že díky pevnému zavření jej neztratíte.
Velmi originální a krásný šperk, který sluší každé ženě, koupíte za přijatelné peníze.

 ***

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.