Šperky z drahých kamenů

Drahé kameny se k výrobě šperků používají od té doby, kdy je lidstvo objevilo. Přírodní drahé kamen představují samy o sobě malá umělecká díla. Člověk je však ještě dále zušlechťuje a zpracovává k obrazu svému. Drahé kameny se ohlazují, brousí, fasetují a zasazují do ušlechtilých kovů, aby šperky z drahých kamenů byly co nejkrásnější. A které kameny se nejčastěji využívají ve šperkařství?

Drahé kameny a šperk

Drahých kamenů existují desítky druhů, ne všechny jsou však laické veřejnosti známé. Nejznámější jsou většinou ty nejdražší - diamanty, safíry, rubíny a smaragdy. Tyto nejdražší drahokamy jsou také nejtvrdší a lidstvo je zpracovává již po tisíciletí. Mezi drahé kameny však kromě drahokamů patří i polodrahokamy, které jsou také velice krásné. I ty se vkládají do klenotů. Podívejme se na ně.

Šperky s polodrahokamů

Mezi šperky z drahých kamenů počítáme i šperky z polodrahokamů. Ty jsou nejen levnější, ale především rozmanitější, než notoricky známé drahokamy, které jsme uvedli v tomto článku výše. 

Velmi často se ve špercích setkáte s kameny jako je jantar, ametyst, křišťál, měsíční kámen, tyrkys, růženín, jaspis, opál, topaz, hematit, tygří oko, labradorit, olivín, malachit, karneol a další. Pro jejich druhovou a barevnou rozmanitost si je zamilujete. Podívejte se sami na šperky z drahých kamenů v eshopu www.SperkyProZeny.cz.

 

| 1  2 |
počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.