Šperky s křišťály jako dárek pro ženu

Přestože nedisponuje žádnou z pestrých barev, kámen křišťál dokáže oslňovat svou krásou, a to zejména ve špercích, kde je oblíbeným prostředkem k dosažení dojmu luxusu a elegance. Křišťál je nejuniverzálnější ze všech krystalů, a stejně univerzální bude jeho využití při nošení v podobě šperku. Jako dárek pro ženu je proto právě křišťál ideální.

Křišťál už na první pohled vyzařuje čistotu a lehkost, za což může především průzračná průhledná barva a také zajímavé uskupování do krystalů či shluků krystalů, takzvaných drúz. V esoterice je pak křišťál dokonce označován za kámen kamenů, neboť má výjimečné schopnosti léčit a nabíjet energií.

Historie křišťálových krystalů sahá do starověku, kdy byl lidmi považován za zkamenělý led. Odtud také pochází jeho název – Krustallos, tedy led. Lidé jím byli pochopitelně nesmírně fascinováni, a tak se stal brzy oblíbenou surovinou pro výrobu sošek, ozdobných předmětů, a samozřejmě i šperků. Nebyla to ale nijak jednoduchá práce. Tehdejší řemeslníci si totiž museli poradit s jeho vysokou tvrdostí, která dosahuje stupně 7. Tato tvrdost na druhou stranu zajišťuje velkou odolnost kamene, kterou i u šperků oceňujeme dodnes.

Křišťálové šperky

Vybroušený opracovaný křišťál podobně jako i přírodní neopracované krystaly vypadá doslova božsky, a zamiluje si jej každá žena či slečna. Pokud zvažujete šperk z křišťálu jako dárek, pak jste jistě na správné cestě. Otázkou pouze zůstává, zda se rozhodnete pro přívěsek, náhrdelník, náramek či náušnice s křišťály.

Přívěsky s křišťály

Pokud jde o přívěsky, můžete vybírat mezi velmi přírodně vypadajícími, blížícími se tvarem přírodním krystalům, nebo naopak precizně opracovanými kousky, například do tvaru srdíčka, které snadno vyjádří vaše city k obdarovávané osobě. Alternativou jsou ale i různá umělecká zpracování, využívající kombinace s kovy a asymetrické kameny.
Náramky a náhrdelníky obvykle pracují s křišťály upravenými do souměrných korálků, ať už kulatých, či jinak tvarovaných, které vytvářejí dojem vysokého luxusu, elegance a čistoty.

Náušnice s křišťály

V případě náušnic vyniká zejména lesk křišťálu, ať už je použit ve větším rozměru jediný kámen, nebo naopak řetězen větší počet drobných kamínků. Velké oblibě se přitom dnes těší i kombinace křišťálových kamínků s dalšími kameny, které disponují některou z výrazných barev. Příkladem tak mohou být třeba zelenkavé náušnice z křišťálu a malachitu, červené kombinující křišťál s granáty, nebo fialové, tvořené kromě křišťálu také ametystem.

Křišťál prý má i magické schopnosti

Esteticky působí snad vždycky dokonale, proto při svém výběru téměř nemůžete chybovat. Stejně lákavé jsou přitom magické schopnosti křišťálu, který povzbuzuje psychiku, jasnozřivost, samostatnost, pomáhá sebezdokonalení, ochraňuje před vším zlým a negativním, zvyšuje naše duchovní síly, a harmonizuje. Budhismus ho řadí mezi sedm drahocenností, jako kámen duchovního poznání.
Jako dárek je šperk z křišťálu ideální, neboť vyjadřuje vzácnost osoby, které je darován.

 

Zajímají-li vás šperky s křišťály, najdete je v kategorii KŘIŠŤÁL.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.