Jedinečný křišťál

Křišťál je nejčistší formou skupiny drahých kamenů známých jako křemeny. Je bezbarvý, přesto však stále nachází své obdivovatele. Co mu totiž příroda nenadělila v barvách, vynahradila schopností vytvářet překrásné krystaly v šesterečné krystalové soustavě. Název křišťál vychází z řeckého „krustallos“, což znamená led. Právě ledu se totiž křišťál výrazně podobá, a to zbarvením i strukturou.

U křišťálu jednoznačně platí tvrzení, že v jednoduchosti je krása. Také proto nachází křišťály hojně uplatnění ve šperkařství, kde se z něj vyrábějí náramky, přívěsky, prsteny, náušnice i náhrdelníky. Využívá se přitom jak ve své přírodní, „surové“ formě, tak opracovaný. Vybírat proto můžete například mezi náušnicemi z nesouměrných křišťálových kamínků, náhrdelníkem z pravidelných křišťálových kuliček, nebo přívěskem z křišťálu opracovaného do tvaru srdce. Opracované broušené křišťály, obzvláště pokud jsou například zasazeny do obruby z drahého kovu, jsou přitom finančně nejnákladnější. Je to pochopitelné, neboť právě na výrobu takových šperků jsou používány ty nejčistší a nejkvalitnější kameny a precizní broušení a fasetování je velice pracné.

Křišťály jsou pro svůj relativně neutrální vzhled oblíbené napříč širokým spektrem zákazníků, nebo spíše zákaznic. Jemný křišťálový náramek můžete využít k běžnému nošení a kombinovat jej s jakýmkoliv oblečením, ať už jde o barvy, nebo styly. Křišťálový náhrdelník, ideálně v setu s náušnicemi, pak prozáří vaši večerní róbu i na slavnostní večeři či plesu. Pokud tedy máte pocit, že drahým kovům už odzvonilo, a chtělo by to nějakou změnu, křišťálové šperky budou tím pravým. Jako dárek jsou pak přímo ideální, neboť uspokojuje skutečně široké portfolio žen různého věku i preferovaného stylu oblékání.

Kromě šperkařství dnes nachází křišťály své uplatnění také při výrobě nádobí, ale třeba i v laserové technice. V minulosti jej využívali lovci namísto hrotů šípů a oštěpů, později k výrobě pohárů a džbánů. Fanoušci esoteriky pak dobře znají zejména hladké křišťálové koule, které údajně dovedou poodkrýt roušku tajemství budoucnosti.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.