Šperky s korály připomenou léto

Patříte-li mezi milovníky jedinečných šperků, ze kterých na vás dýchne trocha originality z lůna přírody, ale na druhou stranu nenacházíte oblibu v drahých kamenech, je tu pro vás korál. Vizuálně zajímavý doplněk šperku organického původu, který je ideální jako dárek pro obdivovanou ženu.

Mořský korál

Korály jsou pochopitelně neoddělitelně spjaty s tajuplným a záhadným podmořským světem. S mořem jsou ale také úzce spjaty prázdniny, léto, pohoda, relax, a nekonečná zábava, na kterou se obvykle těšíme už od Vánoc. Není proto od věci si atmosféru léta, průzračného moře a slunečného nebe připomínat, třeba právě pomocí šperku s korálem.

Šperky s korálem

Volit můžete z různých typů šperků, od prstenů, přes náramky a náhrdelníky, až po náušnice. Právě šperky jsou přitom oblíbeným suvenýrem z dovolené, zejména pokud jsou jejich součástí právě dary přírody, typické pro danou destinaci.
Konkrétní podobu šperku si pak můžete zvolit pochopitelně dle svého vkusu. V zásadě jsou k dispozici šperky zdůrazňující přírodní původ a tedy přirozenou nedokonalost tvaru či struktury korálu, nebo naopak protipól, tedy šperky opatřené korály upravovanými a tvarovanými. Příkladem mohou být třeba roztomilé něžné puzetové náušnice s korálem ve tvaru květu růžičky, které jsou působivé jak sytou barvou, tak detailním tvarováním. Variantou je ale třeba i přívěsek ve tvaru srdce, nebo náhrdelník z drobných korálů ve tvaru pravidelných kuliček – nebo chcete-li, korálků.

Korály a šperky z nich zhotovené vás oslní svým poutavým vzhledem, přesněji tedy spíše výjimečnou sytou barvou, ale neméně také vlastnostmi, se kterými jsou mořské korály obecně spojovány. Údajně totiž mají ochrannou moc, a to před nehodami, falší či dokonce černou magií. Často proto bývaly šperky s korály darovávány jako talismany – proti zlým duchům, strachu, násilí, nočním můrám, či depresím.

Název korál pochází z řečtiny, a znamená „dcera moře“. Ve šperkařství se přitom korál používal už v pravěku. Kromě svých ochranných schopností údajně také bystří představivost a zlepšuje intuici, uklidňuje emoce a posiluje sebevědomí. Pokud věříte v tyto zázračné schopnosti korálů a chcete je naplno využít, pak je ideální nosit korál na krku, nebo v jeho okolí.

Nejběžněji se korál vyskytuje v červené, růžové či oranžové barvě, nalézt ale můžete i korály bílé, černé, modré či medové barvy. Všechny přitom pochází z moře, a jsou organického původu, z čehož pramení jejich jedinečnost, ale bohužel i jistá omezení. Korály totiž špatně snášejí kontakt s oleji, krémy a mastmi, takže je potřeba držet šperky s korály dál od kosmetických přípravků včetně laku na vlasy. I při sebešetrnější péči však korál časem pozbyde svůj dokonalý vzhled, neboť mírně ztrácí barvu.

| 1  2 |
počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.