Nejzamilovanější svátek je za dveřmi

Svátek Valentýn je svátkem milenců, zamilovaných, lásky,... zkrátka je to ten nejzamilovanější svátek v roce. U nás není valentýnská tradice tak zakořeněná, neboť se jedná o svátek anglosaský, který se u nás usadil až po sametové revoluci. Nevím, možná to bylo i proto, že před revolucí u nás měla tehdejší vládnoucí garnitura vyhrazen měsíc únor pro ten svůj vítězný svátek:-)

Valentýn se slaví 14.února

Valentýnský svátek se slaví každoročně 14. února. Není spojován s žádnými bujarými či okázalými oslavami. Jde spíše o veskrze privátní záležitost, kterou je vyjádření citů milované osobě. Nezřídka se také stává, že Valentýn je příležitostí k vůbec prvnímu vyjádření citů milované osobě. Na Valentýna není třeba se stydět, vždyť i nějaké to menší faux pas se na Valentýna odpouští.

Jak se slaví Valentýn

Jelikož jde o svátek původně anglosaský, zdomácnělý u nás až během posledních dvou desítek let a přijatý zatím spíše mladší generací, mohlo by se zdát, že Valentýna slaví jen mladí. není to pravda. Ve světě je zcela běžné, že na Valentýna dostávají alespoň kytičku či nějaký drobný dárek manželky a partnerky každého věku. Mnoho lidí tuto příležitost využije také k tomu, aby obdarovali maminku, babičku, sestru, kamarádku. Valentýnské dárky bávají již zmíněné květiny, nebo čokoládové bonbóny, plyšáčci se srdíčky, šperky, hodí se i perníkové srdce nebo třeba parfém.

Výběr dárků

V našem internetovém klenotnictví si můžete vybrat ze široké nabídky šperků s více než šedesáti druhy drahých kamenů. Nevíte, který vybrat? Vybírat můžete i kameny podle znamení.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.