Léčivé kameny II

Co víme o kamenech? Jaké mají drahé kameny vlastnosti? Ve druhém díle seriálu o léčivých kamenech si představme minerály achát, ametyst a azurit. Jaké léčivé účinky jim byly či stále jsou léčiteli připisovány? Mohou skutečně pomáhat?

Achát

Pokud vezmeme v úvahu barevnou variabilitu tohoto kamene achátu, jde opravdu v tomto ohledu o jeden z nejrozmanitějších na světě - nachází se ve variantě bílo-šedé, bleděmodré, červenooranžové či černé. Výraz achát je odvozeninou od názvu sicilské řeky Achates (dn. Dirillo), kde byl poprvé v historii, tehdy ještě antických časech, nalézán.

A jak měl právě achát prospět lidskému tělu? Pomoc při duševních problémech, vylepšení sebedůvěry, zmírnění komplexu méněcennosti, úleva od stresu. Podobně jako spoustu dalších "léčivých kamenů" měl ale achát podpořit i funkci ledvin a močového ústrojí a pomáhat tělu při zbavování se škodlivin. Plátek řezaného achátu měl rovněž pomoci těhotným ženám k úspěšnému porodu.

Ametyst

Název tohoto drahého kamene je odvozen od řeckého výrazu methy, což znamená medovina. Fialový až purpurově červený kámen ametyst měl podle tvrzení lidových léčitelů podpořit skromnost, cudnost a logicky uvažující mysl, také měl mít silně zklidňující účinky na rozhozenou psychiku člověka.

Ametyst se využíval při problémech horních cest dýchacích, bércových vředech nebo zaháněl nespavost a pomoci měl i těm, kteří se rozhodli skoncovat s nikotinem. Jako prakticky každý drahý léčivý kámen měl ametyst pomoci s podporou imunity a zbavováním se negativní energie.

Azurit

Kámen tmavě modré barvy, který měl symbolizovat lidskou moudrost a v návaznosti na to podpořit paměť a soustředění lidské mysli. Azurit měl oprostit člověka i od vlastností jako je například chamtivost.

Vylepšení činnosti centrální nervové soustavy, pomoc při doléčení zranění, pročištění krevního oběhu a podpora funkce štítné žlázy. V neposlední řadě měl azurit pomáhat nešťastníkům, kteří trpěli potížemi s pohybovým aparátem, měl usnadňovat od bolestí při artróze a podobných onemocněních.

 

Uvedené kameny a šperky z nich koupíte v internetovém klenotnictví SperkyProZeny.cz, a to konkrétně zde:

ACHÁT

AMETYST

AZUROMALACHIT (vzniká kombinací azuritu a malachitu)

| 1  2  3 |
počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.