Šperky s granáty – pocta české tradici

Pokud sháníte vhodný dárek pro ženu vašeho srdce, pak rozhodně nebude od věci vybrat elegantní šperk. Patříte-li navíc mezi patrioty České země, ideální bude šperk s Českým granátem, oslňujícím svou červenou barvou, a tolik typickým právě pro Česko.

Na krku má granáty

Už ve staré lidové písničce se zpívá o panenkách, které šly silnicí, z nichž ta maličká má na krku granáty. Právě granáty jsou totiž typickým českým drahokamem, který byl v říčních náplavech nalézán už v pravěku. Vrcholné období pak prožíval na konci šestnáctého století, ale své příznivce si najde i dnes. Může za to poutavá barva, ale i údajné výjimečné schopnosti pomáhat v oblasti lásky a milostných vztahů.

Český granát

Český granát poznáte podle průhledné až průsvitné ohnivé až krvavě červené barvy. Právě barva je přitom tím nejvíc přitažlivým na tomto kameni. Ocení ho však i milovníci praktičnosti, neboť granát je jedinečný svou barevnou stálostí, i odolnosti vůči žáru i kyselinám. Pokud tedy budete o svůj šperk s granátem dobře pečovat, odmění se vám dlouhou životností. Je potřeba ale upozornit, že přestože většina z nás zná granát jako červený kámen, skupina granátů zahrnuje šest různě barevných druhů granátů, takže mohou být i žluté, zelené, nebo fialové.

České granáty jsou obvykle menších rozměrů, proto jsou často zasazovány do šperků, ať už jde o prsteny, náušnice, náhrdelníky, přívěsky nebo náramky. Poměrně časté bývají šperky opatřené množstvím drobných granátů, vytvářejících poutavé tvary. Jejich cena se ale v takovém případě pohybuje v řádech tisíců korun.

Granátové šperky

Granáty využívané pro náušnice jsou nejčastěji upravovány fasetováním, ať už do kulatého, oválného či čtvercového tvaru. Kámen obvykle bývá dominantní, a kov slouží pouze jako podpůrný obal se zapínáním – zejména pokud jde o náušnice puzetové.
Obecně s ohledem na výraznou barvu kamene jsou šperky s granáty ideálním dárkem pro ženy energické, kreativní a hravé, které mají v oblibě výrazné barvy. Při volbě šperku s granáty menších rozměrů a kombinaci s některým z drahých kovů ale stejně tak uspokojíte i dámu elegantní, noblesní, která preferuje decentní a jemné šperky. Podle charakteru a vkusu budoucí nositelky tedy pečlivě volte mezi šperky s dominantními kameny, které jsou barevně výrazné, a těmi jemnějšími, ve kterých je patrné množství kovu, ať už půjde o zlato, či stříbro.

Schopnosti kamenů granátů

Mimo poutavou vizuální a praktickou stránku však granáty podle pověstí disponují také řadou až magických schopností, zejména v oblasti lásky a milostných vztahů. Granáty jsou údajně nositeli životní energie a vitality, probouzí naši sexuální energii a milostnou fantazii. K probuzení sexuální energie stačí údajně nosit kamínek granátu v kapse, nebo jako přívěsek co nejblíže srdci. V oblasti srdce v nás granát navíc také probouzí životní radost a okouzlení.

Naleziště granátů

Naleziště Granátů jsou po celém světě, od Afriky, přes USA, Rusko, až po Itálii, Německo či zmiňované Česko.

| 1  2 |
počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.