Vlastnosti a účinky turmalínu

Stejně jako ostatním drahým kamenům, tak i turmalínům bývaly či stále jsou připisovány léčivé účinky a vlastnosti. Turmalínů je více druhů, které se liší svojí barevností. Každý turmalín má podle léčitelů vlastnosti trochu odlišné. Povězme si něco o zelené a růžové varietě turmalínu v tomto článku.

Zelený Turmalín a jeho význam

Každá barevná variace turmalínu disponuje určitými léčivými účinky. Vícebarevné kusy dokonce kombinují více léčivých vlastností.

Zelený turmalín, také známý jako Verdelit, přináší radost do života. Podporuje prý porozumění pro mnoho zázraků, které život nabízí a podporuje také trpělivost, otevřenost a upřímný zájem o své bližní.

Magické vlivy tohoto drahokamu zahrnují stimulaci kreativity. Kámen zelený turmalín je také používán k přilákání peněz a úspěchu v podnikání.

Léčivé účinky zeleného turmalínu

Zelený turmalín posiluje srdce a disponuje detoxikačními účinky.

Rubelitový turmalín a jeho význam

Rubelit je jemný drahokam, který se přímo dotýká srdce! Barva se liší – od bledě růžové až po tmavě červenou.

Rubelit, tedy růžový až červený turmalín,  je se svými uvolňujícímí a pečujícími vlastnostmi spojen hlavně s ženskými energiemi. Způsobuje vibrace v čakře srdce. Má potenciál k léčení duševních bolestí, a to díky své jemné energii, která přináší pocit pohodlí a bezpečí.

Jaká je pravda o léčivých účincích turmalínu?

Jistě je vám tato informace známá a pracujete s ní. Nicméně cítíme povinnost upozornit na skutečnost, že léčivé účinky turmalínu ani jiných kamenů nejsou vědecky prokázány a pravděpodobně nesjou ani vědecky prokazatelné. Vše je jen a jen otázkou víry jednotlivce. Všechny nemocné prosíme, aby vždy naslouchali radám svého lékaře. Jakékoliv postupy lidového léčitelství, tedy i léčení pomocí přírodních kamenů, doporučujeme používat s rozvahou pouze jako jakousi duchovní nadstavbu k moderní medicíně.

Zde koupíte šperky s turmalíny.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.