Modré Kameny znamení Panny a šperky
Nejznámějším a nejdražším kamenem, který se ke znamení Panny přiřazuje je modrý safír. Modrý safír, pokud je vybroušený, působí velice elegantně. Nejcennější modré safíry bývají průsvitné.
Dalším modrým kamenem, který se k Panně přiřazuje je lapis lazuli. Ano, ten modrý lapis lazuli, který je Chilským národním kamenem. Proslavil jej nechtěně i náš bývalý prezident Klaus, který na státní návštěvě v Chile omylem a snad i nevědomky strčil do kapsy protokolární pero vykládané právě modrým lapisem lazuli. Stalo se tak před objektivy televizních kamer a video s tímto Klausovým faux pas doslova obletělo celý svět. Stále je k dohledání na youtube.
Lapis lazuli je krásný modrý kámen, který se kromě Chile těží například i v Afgánistánu. Vyrábějí se z něj náušnice, přívěsky i náhrdelníky či náramky.
Třetí modrý kámen, který se pojí se znamením Panna, je sodalit. Platí, že čím tmavší je sodalit, tím je kvalitnější. Bílé žillky v něm jsou sice normální a obvyklé. Avšak čím méně jich je, tím je sodalit považován za kvalitnější. Pokud si vyberete šperk se sodalitem, dávejte na něj dobrý pozor. Sodalit je poměrně měkký kámen a není nic těžkého jej poškrábat nebo rozbít.
Fialové kameny znamení Panny a šperky
Velice oblíbeným fialovým kamenem je ametyst. Ametyst je fialová odrůda křemene. Pro svoji nádherně sytou fialovou barvu se používá ve šperkařství již po celá staletí. Fialový ametyst býval vsazován do prstenů církevních hodnostářů, kteří nosili i purpurové roucho. Ametyst je prvním fialovým kamenem přiřazeným ke znamení Panny.
Další fialový kámen, který má Panna ráda je čaroit. Čaroit je kámen pocházející z ruských nalezišť v okolí řeky Čara. I u nás je čaroit poměrně oblíbený. Lze se setkat i s nesprávným, dokonce nesmyslným názvem čaroid.
Žluté kameny znamení Panny a šperky
Žlutou varietou křemene, která je spojována s Pannou je citrín. Nádherně jemně citrónově žlutý kámen je velmi vhodný pro zpracování a zasazení do šperků. Dobře se brousí a zároveň je dostatečně tvrdý. Broušený citrín se nádherně leskne a díky lesku a svojí žluté barvě působí vesele. Pokud milujete veselé šperky, kupte si určitě nějaký šperk s citrínem.
Jantar je velice známý i oblíbený kámen. Zajímavé je, že jantar je kámen organického původu. Jedná se vlastně o zkamenělou pryskyřici, takže to není minerál, jako ostatní kameny. Jantar se nachází zejména na pobřeží Baltského moře – od Německa, přes Polsko, Kaliningradskou oblast Ruska, až po pobřeží pobaltských států. Dnes většina jantaru na trhu pochází především z Polska a z Litvy. Jantarové šperky lze opět doporučit ženám, které chtějí působit vesele.
Zde si můžete prohlédnout i ostatní kameny podle znamení zvěrokruhu.