Plesová sezóna začíná, slaďte si šperky a šaty

Plesy byly od jakživa příležitostí pro páry, zejména pak jejich ženskou polovinu, ukázat se ve společnosti, a tak trochu se předvést. V praxi to znamená výměnu garderoby za elegantní obleky či šaty, boty i doplňky. U dam pak nemalou důležitost hrají také šperky, které by měly být jednoduše oslnivé, a ideálně přesně padnoucí k šatům.

Přestože podle starého pořekadla šaty dělají člověka, mnohdy jsou to více doplňky a další drobné detaily, které celkový dojem dotvářejí. Jednou z těchto drobností jsou přitom jednoznačně i šperky, které jsou velmi sledovanými elementy.

Pokud jde o plesy a jiné společensky významné akce, vše by mělo jednoznačně ladit, proto není nic lepšího, než když šperky viditelně korespondují k barvě šatů. K fialkovým šatům vám skvěle padnou ametystové náušnice nebo náhrdelník, k modrým pak půjdou třeba akvamaríny, lapis lazuli nebo tyrkys. Červené šaty skvěle doplní korály, jaspis nebo rubín, růžové zase rodochrozit nebo růženín. Pokud ladíte svůj outfit do poutavé žluté, pro doplnění můžete použít šperky z jantaru, pokud do zemitých tónů, ideální bude tygří oko. V zelené barvě je vám pak k dispozici vltavín, aventurín či malachit. Šperky přitom můžete ladit buď přímo s barvou šatů, nebo také s barvou doplňků, tedy botami, kabelkou, případně kabátkem, pokud jej na ples používáte.

Nejefektivnější je pro účel plesu pořízení rovnou sady šperků, respektive více kousků šperků ze stejného kamene, které spolu budou skvěle korespondovat, a sjednotí váš projev.
Kromě barvy by však při výběru šperku mělo hrát roli i konkrétní provedení. Pokud máte jednodušší šaty, šperk by měl být jednoznačně výrazný a poutavý. Pokud je ale naopak róba extravagantní a zajímavá, ponechte ji vyniknout, a šperk volte raději střídmější, méně robustní.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.