Když se řekne šperk

Za šperk lze považovat v podstatě jakoukoliv ozdobu na lidském těle. V historii šperků se vyvinuly základní druhy šperků, jejichž názvy dnes používáme s naprostou samozřejmostí. Stále populárnější jsou stříbrné šperky s drahými kameny. Stálicí jsou pak šperky s českými granáty.

Stříbrné šperky s kameny

V poslední době jsou stále populárnější stříbrné šperky s kameny. Jedná se často o různé barevné odrůdy a druhy drahých kamenů, jako je ametyst, granát, jaspis, karneol, křišťál, larimar, malachit, měsíční kámen, nefrit, olivín, opál, safír, serafinit, topaz, turmalín, tygří oko či třeba méně známá nahnědlá varieta křemene záhněda. Všechny tyto přírodní kameny se brousí, leští a zasazují do jednoduchých stříbrných obrouček či zavěšují na stříbrné úchyty tak, aby to byla právě krása broušeného přírodního kamene, co na šperku vynikne.

Šperky český granát

Český granát je velmi populární kámen. Mezi ostatními druhy granátů, kterých je poměrně dost, vyniká český granát svojí sytě červenou barvou. Ložiska českého granátu jsou těžena již po několik staletí, a proto je dnes tento drahý kámen již velmi vzácný a drahý. Šperky z pravého českého granátu můžete v klenotnictvích stále koupit, cena však odpovídá jeho dnes již raritnímu výskytu. Pozor si je též třeba dávat na pravost kupovaných kamenů. 

Druhy šperků

Prsteny

Šperky kruhového tvaru, které si navlékáme na jednotlivé prsty na rukou (i nohou), představují velmi oblíbené doplňky. Kromě jejich ozdobného významu zastávají i symbolickou funkci – dávají se zejména k zásnubám, vyměňují se při manželském slibu a mohou být symbolem řady jiných událostí.

Náušnice

Náušnice nosí osoby ženského pohlaví většinou hned od narození a později jim to tudíž připadá naprosto přirozené. Spolu s prstýnky jsou náušnice ze všech šperků nošeny asi nejvíce.

Náhrdelníky

Náhrdelníky, zdobící dekolty žen, jim dokáží ještě více přidat na kráse a atraktivitě. Jsou skvělým doladěním outfitu. Jít na ples bez nějakého náhrdelníku si snad nedokážeme ani představit. Mohou být elegantní i výstřední, masivní i nenápadné.

Náramky

Náramky ozdobí ruku každé dámy. Vyrábí se v pánských i dámských modelech, přičemž ty pánské jsou přirozeně silnější, masivnější.

Přívěsky

Přívěsky jsou drobné ozdoby, které si navlékáme na řetízek na krk či na kotník. Může jít například o přívěsek z drahých kamenů, ze zlata, stříbra, chirurgické oceli atp. S přívěskem ožije i ten nejjednodušší řetízek.

Piercingy

Popularita propichování a zdobení nejrůznějších částí těla stále přetrvává, a tak je možné zakoupit také šperky v podobě piercingů. 

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.