Rubíny – ideální dárek z lásky

Šperk jakožto dárek pro ženu vždy sklízí úspěch. Pokud hledáte ale šperk, který by vám pomohl projevit lásku a opravdovou náklonnost k obdarované, pak si vsaďte na drahokam rubín, typický svou červenou či růžovou barvou a především oslnivým luxusním vzhledem.

Rubíny jsou obecně spojovány s láskou, vitalitou a energií, což jsou elementy nutné ke spokojenému a šťastnému životu. Oslnivé jsou již na první pohled svým vzhledem. Rubín pochází z Indie a napříč dějinami je pro svoji krásnou barvu a lesk považován za krále drahokamů. Za rubíny v krásné rudé barvě a vysoké kvalitě na trhu zaplatíte stejně jako za diamanty.

Rubíny dnes najdete ve všech druzích šperků, ať už jde o náušnice, náramky, náhrdelníky či prsteny. Šperkem s rubínem můžete i beze slov vyjádřit své city k dámě vašeho srdce, a podle druhu šperku poodhalíte i své úmysly. Zatímco prsten znamená obvykle a vážné úmysly a závazek, náušnicemi či náramkem projevíte spíše své aktuální pocity.

Barva rubínu

Rudá barva rubínu značí oheň, krev, život a energii, kterou může nositelka čerpat přímo z kamene. Za krásnou rudou barvu vděčí kámen oxidu hliníku a chromu. Ten však naopak může způsobovat trhliny a praskliny. Kromě rudé pak může rubín nabývat i odstínů růžové, podle toho, kde minerál rostl. Ceněné rubíny barvy holubí krve jsou typické pro oblast Barmy, fialový nádech mívají rubíny z Vietnamu, a rubíny jemné barvy zralých malin najdete na Cejlonu.

Rubín jako dárek pro ženu

Ať už ale zvolíte rubín kterékoliv barvy, jako dárek pro ženu bude mít význam daru z lásky, plného pozitivní energie a optimismu. S ohledem na výraznou červenou barvu je ale třeba dále pečlivě zvažovat provedení šperku. Zatímco starší dámy, elegantní či decentní ženy ocení spíše šperk kombinující drahokam s kovem, kreativní, mladé, či energické ženy oslníte šperkem, který akcentuje nespoutanou přirozenost skrytou v kameni samotném, tedy šperky s dominantní plochou obsazenou barevně výrazným kamenem.

Vlastnosti rubínu

Jak již bylo řečeno, rubín je spojován s láskou, a ta je zase jen krůček od srdce. Právě srdci přitom rubín údajně pomáhá vypořádat se s emocionální bolestí, umožňuje léčení srdce i citů. Mimo to ochraňuje obecně před neštěstím, a naopak vede k úspěchu a vítězství, stejně jako i uzdravení. Údajně je téměř nezbytný pro osoby ve vedoucích pozicích, obecně ale pomůže každému, kdo hledá energii a koncentraci. Oslavované jsou rovněž jeho schopnosti v oblasti sexuální. Údajně totiž zvyšuje sexuální energii, odstraňuje sexuální blokády, a působí také preventivně proti potratům. Pokud tedy hledáte šperk, který bude doopravdy výjimečný, možná už nemusíte hledat dál…
Rubíny jsou poměrně odolné, a na své kráse neztratí nikdy, jen se musíte vyhýbat přímému ohni. Kvůli obsahu vody v kameni rubínu by totiž v plamenu ohně mohl snadno prasknout, nebo přinejmenším změnit barvu.

 

V této kategorii najdete naše rubínové šperky na prodej a dozvíte se další zajímavosti: RUBÍN

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.