Rubíny – ideální dárek z lásky

Šperk jakožto dárek pro ženu vždy sklízí úspěch. Pokud hledáte ale šperk, který by vám pomohl projevit lásku a opravdovou náklonnost k obdarované, pak si vsaďte na drahokam rubín, typický svou červenou či růžovou barvou a především oslnivým luxusním vzhledem.

Rubíny jsou obecně spojovány s láskou, vitalitou a energií, což jsou elementy nutné ke spokojenému a šťastnému životu. Oslnivé jsou již na první pohled svým vzhledem. Rubín pochází z Indie a napříč dějinami je pro svoji krásnou barvu a lesk považován za krále drahokamů. Za rubíny v krásné rudé barvě a vysoké kvalitě na trhu zaplatíte stejně jako za diamanty.

Rubíny dnes najdete ve všech druzích šperků, ať už jde o náušnice, náramky, náhrdelníky či prsteny. Šperkem s rubínem můžete i beze slov vyjádřit své city k dámě vašeho srdce, a podle druhu šperku poodhalíte i své úmysly. Zatímco prsten znamená obvykle a vážné úmysly a závazek, náušnicemi či náramkem projevíte spíše své aktuální pocity.

Barva rubínu

Rudá barva rubínu značí oheň, krev, život a energii, kterou může nositelka čerpat přímo z kamene. Za krásnou rudou barvu vděčí kámen oxidu hliníku a chromu. Ten však naopak může způsobovat trhliny a praskliny. Kromě rudé pak může rubín nabývat i odstínů růžové, podle toho, kde minerál rostl. Ceněné rubíny barvy holubí krve jsou typické pro oblast Barmy, fialový nádech mívají rubíny z Vietnamu, a rubíny jemné barvy zralých malin najdete na Cejlonu.

Rubín jako dárek pro ženu

Ať už ale zvolíte rubín kterékoliv barvy, jako dárek pro ženu bude mít význam daru z lásky, plného pozitivní energie a optimismu. S ohledem na výraznou červenou barvu je ale třeba dále pečlivě zvažovat provedení šperku. Zatímco starší dámy, elegantní či decentní ženy ocení spíše šperk kombinující drahokam s kovem, kreativní, mladé, či energické ženy oslníte šperkem, který akcentuje nespoutanou přirozenost skrytou v kameni samotném, tedy šperky s dominantní plochou obsazenou barevně výrazným kamenem.

Vlastnosti rubínu

Jak již bylo řečeno, rubín je spojován s láskou, a ta je zase jen krůček od srdce. Právě srdci přitom rubín údajně pomáhá vypořádat se s emocionální bolestí, umožňuje léčení srdce i citů. Mimo to ochraňuje obecně před neštěstím, a naopak vede k úspěchu a vítězství, stejně jako i uzdravení. Údajně je téměř nezbytný pro osoby ve vedoucích pozicích, obecně ale pomůže každému, kdo hledá energii a koncentraci. Oslavované jsou rovněž jeho schopnosti v oblasti sexuální. Údajně totiž zvyšuje sexuální energii, odstraňuje sexuální blokády, a působí také preventivně proti potratům. Pokud tedy hledáte šperk, který bude doopravdy výjimečný, možná už nemusíte hledat dál…
Rubíny jsou poměrně odolné, a na své kráse neztratí nikdy, jen se musíte vyhýbat přímému ohni. Kvůli obsahu vody v kameni rubínu by totiž v plamenu ohně mohl snadno prasknout, nebo přinejmenším změnit barvu.

 

V této kategorii najdete naše rubínové šperky na prodej a dozvíte se další zajímavosti: RUBÍN

Související zboží

Přívěsek Rubín ve fuchsitu 379 Kč SLEVA 189 Kč
Přívěsek Rubín fuchsit 379 Kč SLEVA 179 Kč
Přívěsek Rubín ve fuchsitu 379 Kč SLEVA 149 Kč
Rubín ve fuchsitu 379 Kč SLEVA 139 Kč
přívěšek rubín ve fuchsitu 379 Kč SLEVA 129 Kč
Rubín ve fuchsitu 379 Kč SLEVA 119 Kč