Perly mořské, sladkovodní a kultivované

Také se setkáváte s termíny jako mořské perly, sladkovodní perly, či dokonce kultivované perly a nemáte v nich jasno? Přečtete si kompletní popis zde.

Co jsou pravé perly

Za tzv. "pravé" perly považují někteří lidé pouze perly pocházející z volného moře. Neváhají za "pravé" mořské perly utratit nehorázné sumy. Jejich bělostný lesk je totiž vskutku úchvatný a nejedna majitelka pravého perlového náhrdelníku, náušnic či náramku si při nošení těchto šperků připadá jako hraběnka, kněžna, princezna, královna či dokonce císařovna.


Jaký je mezi mořskými a říčními perlami rozdíl?

Je však takový rozdíl mezi mořskými a sladkovodními perlami? V podstatě ne. Výjimečnost mořských perel tkví zejména v jejich historii. Ony středověké šlechtičny totiž vždy nosily jen a pouze tyto pravé mořské perly. Zejména proto, že perly sladkovodní v té době výrobci šperků nepoužívali. Kvalita šperků tkví však daleko více v jejich lesku, barvě či tvaru.


Něco o sladkovodních, říčních a kultivovaných perlách

Říční, sladkovodní nebo kultivované perly se na trhu nacházejí v široké škále odstínů či tvarů. Možná to je důvod, proč je některé ženy odmítají, jako perly, které nejsou dost "pravé". Kromě sněhobílých, nádherně lesklých a perfektně kulatých sladkovodních perel existují i jiné pravé říční perly, o kterých si něco řekneme. Naše následující téma tedy je kde se vzaly, tu se vzaly perly.


Růžové, oranžové, černé, zelenočerné, oválné, nepravidelné, velké, střední či malé perly existují, používají se a hlavně... všechny jsou krásné. Často šperk z takových nepravidelných perel netypického odstínu mnohem více podtrhne krásu svojí majitelky a odliší ji od davu, nežli "unifikované" "pravé" perly, která jsou jedna jako druhá a každá pátá žena v tanečním sále či v divadelním hledišti je má na krku. Nebojte se tedy experimentovat. Sladkovodní perly bývají mnohonásobně levnější a nadělají často více parády. Zejména díky svojí jedinečnosti co do odstínu, tvaru a velikosti.

Zde koupíte perlové šperky.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.