Opálové šperky

Opál patří mezi oblíbené drahokamy využívané ve šperkařství, kdy oslňuje zejména svou variabilitou barev a také vysokou vzácností, pro kterou se stává skutečně výjimečným kamenem, vhodným pro výjimečné osobnosti. Opálové šperky jsou tedy ideální jako dárky, kdy chcete vyjádřit jedinečnost vašich citů k obdarované osobě. 

Barvy opálů

Opálů existuje mnoho druhů, které se výrazně liší svými barvami. Opály mohou doslova nabývat všech barev duhy, přičemž všechny druhy opálů jsou vhodné ve šperkařství. Snadno proto můžete koupit modré opálové náušnice, hnědý opálový přívěsek, a třeba oranžový opálový prsten.

Druhy opálů

Konkrétními druhy opálu jsou například drahý opál (který se vyznačuje pestrou hrou více barev), černý opál (který nemusí být černý, vždy je ale výrazně tmavý), ohnivý opál (připomínající barvou plameny ohně), andský opál (který je světlý, jemně narůžovělý), dendritický opál (který je skvrnitý se zemitými tóny), a mnohé další.

Opál a šperk

Pro účely šperkařství se používají opály upravované do tvaru čočky nebo dublety, kdy stěžejní je, aby vynikl lesk a hlavně barevná kombinace uvnitř opálu. Ve většině případů je opál zasazen do obruby z drahého kovu, která chrání křehký opál před poškozením či dokonce úplným zničením. Opály jsou totiž nesmírně náchylné na poškrábání a dokonce i roztříštění. Reagují ale také na styk s vodou nebo změny teplot, při kterých mohou opály měnit svou barvu. Například přívěsky je ale možné sehnat i s opály bez kovové obruby, zavěšené jen na kovovém háčku. V tomto případě je však nezbytná zvýšená opatrnost při nošení i manipulaci se šperkem.

Naleziště opálů

Téměř devadesát procent všech opálů pochází z nalezišť v Austrálii, která jsou bezkonkurenčně největší. Další menší naleziště ale můžete objevit také v USA nebo v Africe. Mimo pak nezůstává dokonce ani Česká republika, která disponuje sice malinkatým, ale přesto nalezištěm opálů poblíž Českých Budějovic, konkrétně v okolí Křemže.

 

Opálové šperky koupíte zde: OPÁL.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.