Léčivé kameny X.

Zatím náš poslední článek na téma léčivé kameny se zabývá minerály turmalín, tygří oko a tyrkys. Kromě toho, že se používají ve šperkařství, bývají těmto kamenům přisuzovány rozličné vlastnosti a léčivé schopnosti či účinky. Pokud vás to zajímá, čtěte dál.

Turmalín a jeho účinky

Kámen hnědé, zelené nebo modré barvy mohl být používán pro nulové negativní účinky zcela univerzálně. Pomáhal prý zvládat obtíže spojené se stresem, napomáhal duševní bystrosti a schopnosti učit se novým věcem. Turmalín našel použití i jako pomůcka při zvládání pooperačních rekonvalescencí, uměl prý účinně léčit i sexuální dysfunkce, chudokrevnost nebo zánět spojivek. Dnešní využití najde i při léčbě rakoviny, kdy často působí jako "poslední záchrana".

Léčivé účinky kamene tygří oko

Žlutohnědá odrůda křemene, která získala název samozřejmě díky svému vzhledu. Tygří oko prý posiluje lidskou odvahu a psychickou vyrovnanost, působí údajně i jako kvalitní ochrana před duševními chorobami. Podporuje činnost jaterních buněk, očí a pomáhá zbavit se nejtěžších příznaků astmatu a problémů s bolestmi kostí a kloubů.

Vlastnosti tyrkysu

Modrý nebo se zelenomodrým nádechem, právě tak je zbarvený takzvaný „turecký kámen“ nebo též tyrkys, kterému se tak přezdívá odnepaměti podle země, přes kterou se převážel jako obchodní náklad do Evropy. Tyrkys měl pomoci chránit lidskou auru, vylepšit intuici a vyrovnanost a podpořit rodinnou harmonii, stejně tak měl (podobně jako „indiánský lapač snů“?) zahnat na ústup zlé noční můry. Zajímavé je i to, že svého nositele varuje před nebezpečím, protože prý vybledne a zmatní pár okamžiků před možná osudovou akcí.

Tyrkys měl být nápomocen při podpoře funkce jater nebo ledvin, léčil nespavost a pomáhal i koktavým lidem zbavit se jejich traumatu, které tuto vadu řeči způsobovalo. Samozřejmostí, jako u mnohých dalších kamenů je v případě tyrkysu i pomoc při onemocněních horních cest dýchacích.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.