Léčivé kameny V.

Znáte kameny jako je kalcit, karneol či magnezit? Věděli jste, že lidé jim přisuzovali či dokonce stále přisuzují různé léčivé účinky, schopnosti a neobvyklé vlastnosti? A může na tom být něco pravdy? Spostu zajímavostí se dozvíte v tomto článku.

Kalcit a jeho účinky

Obvykle neprůhledný vápenec bílé nebo žluté barvy s nádechem červeně měl podpořit lidskou paměť, smysly a rychlý úsudek. Uklidnit měl naopak agresivní jedince a měl dodat i sebevědomí těm z nesmělejších. Kalcit u sebe z pověrčivosti nosili lidé, kterým se hojila komplikovaná zlomenina, měli silné akné, problémy se srdcem nebo zubní sklovinou či snad trpěli častou nevolností. Kalcit měl pomoci i trpícím problémy se štítnou žlázou, krevním tlakem a snad měl i pomoci při léčbě těžkých popálenin.

Karneol a jeho schopnosti

Kámen oranžové až červené barvy, jehož název pochází z latinského výrazu carneus, což znamená cosi jako masový, resp. zbarvený jako maso. Po psychické stránce věci měl dodat chuť do života, motivaci do pracovní činnosti, sebedůvěru a kdysi se používal i při zotavování se z některých závažných těžko léčitelných chorob, jako je například rakovina. Po stránce fyzické měl karneol pozitivně ovlivnit sexuální život (včetně pozitivního účinku při neplodnosti) nositele, léčit onemocnění žil a vůbec napomáhat při problémech týkajících se krevního oběhu. Karneol dle lidových léčitelů měl upravovat i nepravidelnou menstruaci, léčit revma nebo tlumit vedlejší příznaky diabetu.

Magnezit a jeho vlastnosti

Obvykle bílý, v některých případech mírně nažloutlý uhličitan magnezia měl podpořit lidskou vůli, jinými slovy měl napomáhat při léčbě drogové, nikotinové nebo alkoholové závislosti. Magnezit měl pomoci odstranit z těla veškeré negativní zplodiny, pozitivně působit na činnost štítné žlázy. Jde o kámen spojený v lidovém léčitelství hlavně s vnitřními orgány (střeva, žlučník), čištěním krve nebo bolestmi zubů a migrénou. Nápomocen měl údajně být i při problémech s prostatou.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.