Kámen růženín a šperky

Jen růžová to může být, zpívá se ve známé písni. Ta pojednává převážně o růžové minisukni, ke které by se ale skvěle hodil nějaký ten růžový šperk - třeba ze známého kamene růženínu. Průsvitné krystaly růženínu poutají oko, a zamiluje si je každá romantická duše.

Kámen růženín bývá růžový nebo broskvový, v závislosti na množství manganu obsaženého v drahém kameni. Krystaly růženínu jsou přitom velmi vzácné. Obvykle se nachází v podobě celistvých kusů, které mohou být řezány nebo broušeny.

Růžová barva obecně symbolizuje něhu, jemnost i romantiku, proto je růženínový šperk ideálním darem z lásky, převážně té rozpukající, a třeba i prozatím nenaplněné.
Růžová je barva srdce, na rozdíl od rudé je ale jemnější, opatrnější, nesmělejší. Šperky s růžovými růženíny, ať už jde o prsten, nebo třeba náhrdelník, jsou proto ideální k vyjádření vašich citů. Navíc růžová barva kamene je lichotivá pro valnou většinu žen, a tak jsou univerzálně vhodným darem bez ohledu na vkus nebo věk obdarované. Růženíny oceníte ale také jako dárci, zejména pokud usilujete o srdce obdarované ženy. Kámen totiž údajně podporuje lásku a něžnost a pomáhá při nesmělosti.

Šperk s růženínem, například náramek nebo přívěsek, je ale velmi vhodný i jako dar přátelský. Růženín je totiž kromě kamene lásky také kamenem usmíření, který dokáže urovnávat mezilidské vztahy nejen partnerské, ale i přátelské, rodinné, nebo pracovní.
Ve šperkařství bývá růženín kombinován zejména se stříbrem, ke kterému jemná růžová barva kamenů skvěle sedí. Růženíny bývají opracovány řezem či brusem a následně zavěšovány, zasazovány do kovové obruby, nebo navlékány jako korále.

Naleziště růženínů můžete najít zejména na Madagaskaru, odkud putují růženíny údajně nejkrásnější, nebo v Brazílii, kde je jich zase nejvíce. Další naleziště jsou ve Skotsku, zemích bývalého Sovětského svazu, Spojených státech nebo Španělsku.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.