Dámské náušnice

Naprosto klasickými, běžnými a nejrozšířenějšími šperky, který téměř každá žena nosí jsou náušnice. Holčičkám se zpravidla již ve velmi útlém věku nechají "píchnout ouška", babička s dědečkem koupí první dětské náušnice a je to... vášeň na celý život.

Spousta žen si neumí představit, že by v uších ozdobné dámské náušnice neměly. Hlavní důvody jsou tři. Prvním z nich je skutečnost, že dírka v uchu by zarostla, pokud by žena náušnice nenosila. Ženy se rády zdobí, to je druhý důvod. A třetí avšak neposlední je takříkajíc psychologický. Mnohé dámy, ženy, holky či děvčata by si bez náušnic připadaly tak nějak nahé. Většina žen bez náušnic zkrátka neumí žít.
 
NAKUPUJTE ONLINE ZDE: NÁUŠNICE

 

Materiály pro výrobu náušnic

Základním materiálem pro výrobu náušnic je kov. Kov je buď materiálem jediným a jsou z něj vyrobeny náušnice celozlaté, celoplatinové, celostříbrné, zkrátka celokovové. Případně je kov použit jen jako jakási konstrukce pro osazení ozdob, tedy obvykle kamenů. Kromě pravých přírodních kamenů se užívají i jiné materiály. Mezi tyto materiály patří například jiné přírodní materiály, jako jsou mušle, perly, perleti či například dřevo, nebo dokonce nařezané, vybroušené a vyleštěné skořápky exotických ořechů. U lacinějších náušnic se setkáváme s nepřírodními materiály, ať už jsou to různá sklíčka, ušlechtilé plasty, atd. Klasické krásné a v každé době moderní dámské náušnice jsou však náušnice s pravými přírodními drahými kameny.
 

Dámské náušnice ze stříbra zdobené drahými kameny

Stříbrné náušnice osázené pravými přírodními drahými kameny jsou cenově dostupnou variantou. Stříbro je ušlechtilý kov, který při správné povrchové úpravě nečiní uším většiny žen a dívek žádné problémy, tzn. nezpůsobuje alergické reakce. A drahé kameny buď tento ušlechtilý kov a tedy i řemeslnou práci mistra zlatníka či stříbrníka pouze doplňují, anebo jsou právě drahé kameny hlavním prvkem náušnice, ve které stříbro je pouze jakýmsi konstrukčním materiálem.
Máte-li zálibu spíše v náušnicích s drahými kameny, poohlédněte se po specializovaných obchodech či eshopech nabízejících šperky s drahými kameny, polodrahokamy a minerály. Výběr bývá velice široký a ceny zpravidla příznivé. Ceny kamenů v posledních letech téměř stagnují a budete často překvapeni, jak kvalitní dámské náušnice za jak nízké ceny je možné pořídit například v eshopu www.SperkyProZeny.cz v kategorii náušnice.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.