Červený jaspis

Japis je drahý kámen, či chcete-li polodrahokam mnoha různých barev. Nevytváří sice okem viditelné krystaly, ale svojí barevností si získává pozornost lidstva již po staletí. Vždyť jaspisem je vyzdobena dokonce i kaple na hradě Karlštejně. Červený japis je snad nejoblíbenější.

Červený jaspis a jeho barva

Barva jaspisů bývá dána příměsemi, které obsahuje. Červená barva v přírodě bývá způsobena příměsemi železa. Nejinak je tomu u červeného jaspisu. Červený jaspis tedy obsahuje příměsi železa, které mu dávají jeho krásnou červenou barvu.

Červený jaspis účinky

Snad všem kamenům lidé přisuzovali jisté účinky, červený jaspis nevyjímaje. Čemu tedy lidé v minulosti věřili? Prý proto, že červený jaspis obsahuje příměsi železa, dodává člověku energii a příznivě působí na oběhový systém. Také prý dokáže zmírnit porodní bolesti, snížit horečky i čistit krev.

Červený japis a šperky

Jaklo neobvyklý šperkový kámen se červený jaspis zasazuje do šperků, ať už jsou to náušnice, náhrdelníky, prsteny a další. Šperky s červeným jaspisem mají svoje kouzlo a nejsou vůbec drahé. Přesvědčte se sami v kategorii JASPIS

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.