Zlatník Albrecht Dürer starší

Otec známého renesančního malíře Albrechta Dürera, tedy Albrecht Dürer starší byl slavným zlatníkem. Věděli jste to? Mnoho zajímavého o zlatnické rodině Dürerů přináší tento článek.

Albrecht Dürer starší - životopis

Albrecht Dürer starší, otec známého renesančního malíře Albrechta Dürera, se narodil kolem roku 1427 v maďarské vesničce Ajtós. Od toho odvozovala celá rodina svůj původ, v maďarštině je totiž "ajtós" výrazem pro dveře a je tak jistě patrná podoba jména Dürer s německým výrazem "Tür".

V mladém věku se Albrecht Dürer odstěhoval do německého Norimberku, kde věřil v lepší uplatnění jako zlatník. Vyučil se u svého otce Anthoniho, jenž od chovu koní doslova přesedlal ke zlatnickému řemeslu. Teprve v roce 1468, po dlouholetém studijním pobytu v Nizozemí, získal ve věku přibližně čtyřiceti let mistrovskou kvalifikaci zlatníka. V zájmu své profese si dokonce vybral i partnerku, Barbara Dürerová (roz. Holpernová) totiž pocházela také z rodu, který se věnoval zlatnictví. Jejich společný syn Albrecht Dürer mladší pak proslul jako malíř a grafik, mezi jeho nejznámější díla patří třeba Portrét mladé Benátčanky, Madona s čížkem nebo asi nejproslulejší obraz renesanční epochy Růžencová slavnost.


 

Šperky s drahými kameny nakupujte zde: http://www.sperkyprozeny.cz/

Související zboží

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.