Zaostřeno na drahé kameny
Někteří drahé kameny stále dělí na drahokamy a polodrahokamy, jiní už používají souhrnný název drahé kameny, čímž mají na mysli jakýkoliv minerál, horninu či nekrystalickou látku organického původu, jenž lze použít do šperků nebo k dekoračním účelům.
V užším slova smyslu se drahý kámen považuje za synonymum drahokamu (diamantu, safíru, rubínu a smaragdu).
Ve šperkařství mají broušené drahé kameny již po tisíciletí své místo
Drahé kameny mají ve šperkařství své dlouholeté místo. Drahými kameny se nejen rádi zdobíme, ale v ezoterice či lidovém léčitelství se někdy využívají i k léčebným účelům. Když si vybereme vhodný drahý kámen, můžeme mít ozdobu i amulet v jednom! V tomto případě si lze vybrat například šperky s kameny znamení zvěrokruhu.
Šperkové kameny
O šperkových kamenech hovoříme tehdy, když jsou drahé kameny opracované (zpravidla vybroušené a naleštěné). Šperkové kameny jsou velmi oblíbené a bývají součástí náhrdelníků, náušnic, prstenů, přívěsků atp. Slušivé šperky z drahých kamenů si můžete prohlédnout také v našem e-shopu!
Aby byly dlouho hezké
Aby drahé kameny a šperky z drahých kamenů vydržely dlouho hezké, je třeba o ně i pečovat. Musíme si především uvědomit, že každý drahý kámen je jiný a také různě reaguje. Obecně by neměl drahý kámen přijít do styku s chemickými prostředky a měli bychom bránit jeho mechanickému poškození. Dále je třeba se řídit podle jednotlivého druhu kamene. Také se doporučuje omývání teplým proudem vody a vysušení hadříkem.