Velšská šperkařka Jocelyn Burtonová

Jocelyn Burtonová se narodila ve Walesu v roce 1946 jako dcera slavného letce - poručíka Rolanda "Montyho" Burtona. Původně chtěla jít studovat jazyky do Cambridge, následně ale podlehla lásce k drahým kovům, konkrétně ke stříbru.

Stříbrotepectví se vyučila v Sir John Cass College v Londýně pod vedením zkušeného matadora svého oboru Jacka Stapleyho. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat, v roce 1967 vyhrála jedno z mezinárodních ocenění za design diamantových šperků, tři roky poté si mohla dovolit otevřít svou vlastní dílnu v místě někdejších studií. Rok 1973 přinesl pro Jocelyn Burtonovou jedno velké prvenství, byla totiž prvním umělcem, který měl vystaven nějaký platinový artefakt (ten rok byla totiž platina uznána za kov Vídeňskou konvencí). V roce 1995 získala Jocelyn Burtonová ocenění ve Velké Británii za nejkrásnější stříbrný design. V roce 2003 byla oceněna zlatou plaketou od City and golds Institutu se sídlem v Londýně.

Jaká jsou nejvýznamnější díla Jocelyn Burtonové?

Stříbrná fontána, kterou si objednala společnost Gishmongers, safírový řetěz pro Butchers Company a křtitelnice pro katedrálu v Lichtfieldu. Mnohé z jejích prací se nacházejí v soukromých i veřejných sbírkách. Naprosto všechny práce Jocelyn Burtonové jsou založeny na vlastním originálním designu, od prvních náčrtků až po dokončující práce a kresby samotné jsou oceňovány samy o sobě a odborníci je berou za vrchol současného umění.

Související zboží

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.