Účinky a moc drahých kamenů

Lidé odpradávna věřili ve skrytou moc a účinky drahých kamenů. Připisovali drahým kamenům různé léčivé vlastnosti a věřili ve schopnost kamenů pomáhat lidem překonat nemoci či podpořit jejich psychiku. Jsou drahé kameny skutečně nositeli a zdrojem blahodárných vibrací, ajk někteří léčitelé věří?

Zastavm se u nejznámějších drahých kamenů a povězme si něco o vlastnostech, které jim léčitelé po staletí připisovali a které nejsou stále zcela prozkoumány či vědecky ověřeny. Přesto, že nic není vědecky dokázáno, existuje obor lidového léčitelství "litoterapie", který se léčením s pomocí drahých kamenů zabývá. Níže naleznete nejznámější tradiční výklady o účincích pěti nejznámějších drahých kamenů.

Léčivé účinky připisované křišťálu

Křišťál prý blahodárně působí na srdce či krevní oběh i na štítnou žlázu. Tlumí prý vysoké horečky, zmírňuje bolesti hlavy,...

Blahodárné vlastnosti přisuzované jantaru

Jantar údajně pomáhá zbavit se  bolestí vnitřních orgánů těla či bolestí zubů. Také prý dokáže tlumit krvácení z nosu. Trápí-li vás vypadávání vlasů, pomůže vám prý opět jantar.

Léčivá moc ametystu

Ametystu je připisována moc pomáhat lidem zbavit se závislostí na alkoholu či nikotinu.  V lidovém léčitelství také pomáhal zbavit se bércových vředů i problémů horních cest dýchacích. Trpíte-li nespavostí, je to právě polodrahokam ametyst, který proti ní údajně pomáhá.

Silný léčivý kámen hematit

Hematit je léčiteli považován za jeden z nejsilnějších léčivých kamenů vůbec. Pomáhá prý člověku v mnoha oblastech: uklidňuje duši, mírní duševní choroby, pomáhá proti bolestem zad, pomáhá bojovat proti žaludečním vředům, pomáhá při léčení chorob ledvin, sleziny a jater. Blahodárně prý hematit také působí na srdce a na krevní oběh či krevní tlak.

Rubín v léčitelství

Rubín údajně pomáhá léčit chudokrevnost, snižuje horečku, pomáhá zvyšovat imunitu, léčit potíže nervového původu a pomáhá i prý proti bolesti hlavy.

UPOZORNĚNÍ:

Upozorňujeme čtenáře, že účinky kamenů nebyly nikdy prokázány moderní vědou. Vše, co zde uvádíme je míněno pouze pro zajímavost. Jedná se o informace z dostupných zdrojů o mýtech, pověrách a legendách spjatých s přírodními kameny.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.