Staročeské Vánoce

Vánoce v Čechách jsou neodmyslitelně spojeny se sněhovou nadílkou, vánočním stromečkem, štědrovečerním smaženým kaprem, bramborovým salátem, vánočními dárky a s překrásnými vánočními pohádkami.

Pohádky na Vánoce jsou u nás taková tradice, že se na ně dívají i dospělí a často při nich vzpomínají na svoje bezstarostné dětství. Každý rok přijde pár nových pohádek, ale zdá se, že nejlepší jsou ty staré osvědčené vánoční pohádky, které přežily již desetiletí a ještě dlouho nám budou dělat radost.

Jak slavili tradiční staročeské vánoce naši předkové?

Televizi lidé neměli, peněz bylo poskrovnu, venku skučel vítr a byl mráz a přesto lidé bývali o Vánocích velmi šťastní. Jak to dělali a čím se bavili? Staročeské Vánoce byli mnohem více, než dnešní Vánoce, křesťanskými svátky. Lidé dodržovali náboženské tradice, ale také staré lidové vánoční zvyky. Je hezké, že se v poslední době začínají mnohé tyto tradice a zvyky vracet. Například na tradiční půlnoční mši si zajdou i lidé, kteří si do kostela celý rok nenajdou cestu. Jen o Vánocích cítí tu zvláštní atmosféru, která je tam přivede. A upřímně řečeno, nikdo od těchto lidí ani nečeká, že by se hned obrátili na víru. Udržujme však tuto pěknou tradici. Alespoň o Vánocích jsou si lidé bližší.

Vánoční dárky pro ženy - inspirace

Vybíráte Vánoční dárek pro ženu? Inspirujte se u nás. Na těchto stránkách www.SperkyProZeny.cz najdete levné šperky s polodrahokamy i s drahými kameny, originální umělecké šperky a šperky s kameny podle znamení. Každá žena má ráda šperky a každé ženě udělají šperky pro ženy radost.

Související zboží

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.