Šperky z mušlí připomínají léto

Kdo by nemiloval léto, šumění moře, teplo a sluníčko? Toto všechno vám sice zajistit nemůžeme, můžeme vám ale připomenout ten úžasný pocit, který v souvislosti s létem a mořem jistě dobře znáte. Pomocníkem nám v tom přitom budou překrásné exotické mušle, které se rády proměňují také v dechberoucí šperky.

Co je vlastně mušle?

Mušle. Původně dvojdílná skořápka mlžů, později oblíbený suvenýr z dovolené, a nakonec třeba milovaný šperk. Ano, i takové je využití mořských lastur, které nabývají všemožných velikostí, tvarů, i barev.

Mušle ve šperkařství

Pro účely šperkařství jsou využívány spíše mušle drobnějších rozměrů, jasné poutavé barvy, a vyšší tloušťky, které jsou odolnější proti poničení. Oblíbeným suvenýrem z přímořských destinací jsou především náramky, náhrdelníky, ale i náušnice vyrobené z mušlí vyvržených rozbouřeným mořem. Cenově jsou velmi snadno dostupné, přesto díky své jedinečnosti a exotickému příznaku je nemůžete srovnávat s komerčně vyráběnou bižuterií stejné cenové kategorie.

Mezi nejoblíbenější patří šperky z mušlí ve světlé barvě, které skvěle kontrastují s létem opálenou pokožkou, jsou svěží, skromné, a přesto výrazné a poutavé. Volit můžete šperky z bílých mušlí, z růžových, nebo třeba z oranžových. Existují ale i varianty v modré či zelené, případně přírodněji vyhlížející alternativy v nenápadných odstínech béžové a šedé.

Mušle bývají obvykle navlékány jako korálky jedna za druhou, kdy vytvářejí masivnější poutavé náhrdelníky a náramky. Ty oslňují na dálku svou barvu, z blízka pak jedinečností každé jedné mušličky, která je produktem přírody. Právě při pohledu z blízka na vás přitom vždy dýchne troška moře a pohodové letní atmosféry, kterou oceníte během dlouhotrvající zimy, při jarním těšení se na první teplé letní dny, i při podzimních vzpomínkách na příjemně strávenou dovolenou v zajímavé přímořské destinaci. Šperky z mušlí jsou proto ideální pro povzbuzení nálady, pro dny kdy si budete chtít dodat trochu optimismu, a třeba se i navnadit na další pozitivní letní dobrodružství a zážitky. Šperky z mušlí vám pomohou snít a těšit se, a alespoň v myšlenkách vás přenesou do míst pozitivní nálady a radosti.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.