Šperky z ametystu

Ametyst je velmi pěkný jako součást šperku, kdy je možné využít nejlépe i jeho ochranné a uklidňující schopnost. Šperky s ametystem vám poslouží šperk a talisman v jednom!

Ametyst je velmi pěkný jako součást šperku, kdy je možné využít nejlépe i jeho ochranné a uklidňující schopnost. Díky ametystu můžete mít šperk a talisman v jednom!

Možná znáte ametyst jako tromlovaný kámen, anebo jako shluk krystalů na hornině, tzv. drůzu – v tomto případě je to neobyčejná dekorace interiéru.

 Ametyst je polodrahokam, který je většinou zbarven do fialova (až purpurova). Je žádaným materiálem pro výrobu rozmanitých šperků. Ametyst se považuje za nejkrásnější odrůdu křemene a je vysoce ceněný už odedávna. Už staří Egypťané si ametyst zasazovali do šperků!

 Obzvláště pěkně vypadá broušený ametyst, který se tímto způsobem zpracovává do šperků. Po vybroušení se krásně leskne a vyjímá se v náušnicích, náhrdelnících, prstenech atp.

 Pamatujte na to, že ametyst při zahřátí ztrácí svou barvu a mění se z fialové na žlutou až hnědou. Nevystavuje proto ametystové šperky přímému slunečnímu záření - Nenoste je do solária, na opalování a sundejte je také před horkou koupelí.

 Okouzlil Vás ametyst? Šperky s ametystem i jinými polodrahokamy a minerály si můžete zakoupit v našem e – shopu, konkrétně v kategorii AMETYST.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.