Šperky se záhnědou

Šperky s drahými kameny mnohdy hýří pestrými barvami, na jejichž jedinečnost a výraznost také prodejci nejčastěji vsází. Pokud se ale raději přikláníte k decentním přírodním barvám, i pro vás je tu vhodný adept. Kámen záhněda, který jak již název napovídá, nabízí neutrální zemité tóny.

Záhněda je zajímavá odrůda křemene

Kámen záhněda je další z odrůd křemene, za jejíž tmavě hnědou barvu může příměs hliníku, sodíku a lithia. Polodrahokam záhněda je poměrně rozšířený, barevně však relativně jedinečný, proto bývá často využíván ve šperkařství. Typický tvar krystalu záhnědy je šestiboký hranol s dvěma klenci, u kterého bývají plochy hranolu vodorovně rýhovány. Zajímavé je, že barva záhnědy nebývá stálá, proto pokud vlastníte šperk se záhnědou, může se vám stát, že bude jednou kámen světlý, a jindy zase tmavý. Vliv na tyto změny má především teplo, nebo také radioaktivní záření, které však není nijak běžné.

Náušnice záhněda

Ve šperkařství se záhněda používá pro celý sortiment šperků. Za poměrně nízkou cenu můžete sehnat například přírodní náušnice, tvořené dominantně kamenem či více kameny záhnědy, a kovovým háčkem. Může přitom jít o zcela přírodně vyhlížející řetízkové náušnice z navlékaných nepravidelných kousků záhnědy, stejně jako o pravidelně broušené masivnější záhnědové kameny opatřené háčky. Dražší modely pak objevíte mezi šperky s kameny vsazenými do drahého kovu, v tomto případě zejména stříbra, které vytváří s tmavou záhnědou elegantní kontrast.

Náhrdelník záhněda

Mimo náušnic si ale můžete pořídit také přívěsek či náhrdelník, vyrobený z množství fasetovaných kamenů záhnědy, které tak tvoří pravidelnou šňůru. Dominantní hnědá barva jde skvěle zejména ke tmavším typům, zejména pak brunetkám, kterým koresponduje s vlasy. Stejně tak ale šperky ze záhnědy ocení všechny milovnice přirozeného stylu, preferující jemnost před přílišnou extravagancí.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.