Šperky s tyrkysem

Ve starověkém Egyptě i v Turecku byl tyrkys používán jako amulet. Od Turecka nakonec pochází i jeho název. Přesněji řečeno název tyrkysu je odvozen z francouzského turquise, což znamená turecký. Právě z Turecka byl do Evropy přes 3000 let tyrkys dovážen a poptávka po tyrkysu a špercích s tyrkysem ještě stále nebyla nasycena. Dnes se však těží již i na jiných nalezištích. 

Krásné šperky s tyrkysem

Tyrkys má charakteristickou modrozelenou barvu, které se právě podle tohoto drahého kamene říká barva tyrkysová. Některé tyrkysy jsou více modré, jiné jsou více zelené, ale základem je modrozelená barva. Tyrkysová barva je velmi příjemná na pohled a právě proto jsou tak oblíbené i krásné šperky z tyrkysu. Nutno říci, že za jejich oblibou stojí i jejich tisíciletá tradice. Tyrkys a šperky z tyrkysu každý zná.

Kde koupit šperky s tyrkysem

U tyrkysu, stejně jako u mnoha dalších drahých kamenů je třeba dbát na to, zda kupujeme opravdu přírodní kámen. Proto doporučujeme zákazníkům obrátit se na prodejce, kteří se specializují právě na přírodní kameny a minerály. Na stránkách jednoho takového specializovaného internetového obchodu se právě nacházíte - www.SperkyProZeny.cz.

Z tyrkysu se vyrábějí opravdu krásné šperky. Snad každá žena si umí představit, že by dostala jako dárek například tyrkysový náhrdelník, nebo alespoň přívěsek s tyrkysem. Nejoblíbenějšími a nejčastěji nošenými šperky bývají prsteny a náušnice. I prsten či áušnice s tyrkysem u nás koupíte. Podívejte se do kategorie TYRKYS.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.