Šperky s malachitem

Šperky jako jsou náušnice, náhrdelníky či přívěsky a další výrobky se světlezeleným a tmavozeleným malachitem jsou velice krásné a oblíbené. Velmi stará naleziště tohoto drahého kamene malachitu jsou známa v Rusku. Právě tam byl, je a zcela jistě stále bude tento drahý kámen malachit ve veliké oblibě...

Malachit zdobil interiéry paláců ruské šlechty. Vyráběly se z něj různé ozdobné, ale i luxusní užitné předměty - vázičky, truhličky na šperky, flakonky na parfémy, různé sošky, skulptury a malachitové plastiky. Neméně využíván byl při výrobě šperků. Žluté zlato a malachit - to je klasická šperková kombinace carského Ruska.


Náušnice s malachitem

Náušnice jsou nejčastějším šperkem ženy. Dnes bývají šperky a tedy i náušnice o poznání střízlivější, nenápadnější, nežli bývaly na carském dvoře. Kameny malachity jsou broušeny do malých čoček, oválků, kuliček, čtverečků soudečků, či do zcela nepravidelných tvarů a zasazovány do zlata či do stříbra. I když nejsou veliké a nápadné, jejich krásná malachitově zelená barva vždy upoutá pozornost.


Náhrdelníky z malachitu

Náhrdelníky z malachitu jsou poměrně drahé šperky. Jejich cena je přímo úměrná ceně malachitu, která je vysoká. A protože na náhrdelník se ze všech druhů šperků spotřebuje kamenů nejvíc, je náhrdelník obecně nejdražším šperkem z malachitu. Je však velmi krásný, elegantní a nezaměnitelný. Stojí za to si jej pořídit. A jako dárek udělá malachitový náhrdelník určitě radost každé ženě.

Malachitové náušnice

Malachit je velmi výrazný kámen, neboť jeho jasně zelenou barvu s kresbou nikdo nepřehlédne. Jedná se o velmi neobyčejný nerost. Zelenou barvu způsobuje měď. Malachit našel využití již v dávných dobách, kdy se velmi často používal rozemletý jako barvivo, ve starověkém Egyptě dokonce jako líčidlo. Naprosto impozantně působí malachitové náušnice, které jsou velmi výrazné a krásné. Nechte se ozdobit šperky, které jsou jedinečné. Každý kámen je originál, nikdy se nesetkáte se dvěma stejnými kameny. Sledujte aktuální nabídku na internetovém obchodě www.SperkyProZeny.cz, kde najdete krásné šperky za velmi příznivé ceny. Malachitové náušnice zde rozhodně nebudou chybět.


První naleziště malachitu byla v Rusku. Proto se právě v této zemi malachit těší veliké oblibě. Malachit zdobil interiéry v palácích, sloužil na výrobu různých ozdobných a dekoračních předmětů. V současné době je velmi žádaným především ve šperkařství. Vyrábí se z něho přívěsky, náramky i náhrdelníky, velmi úchvatně působí malachitové náušnice. Malachit společně se žlutým zlatem zdobí ruské ženy odedávna, stejně tak je oblíbený i u nás.


Zadíváte-li se zblízka na malachitové náušnice, uvidíte v nich pokaždé něco jiného. Díky nejednotným kresbám, které se v malachitu hojně vyskytují, je to kámen mnoha podob. V každém kameni můžete spatřit pruhy, květy či jiné ornamenty, dle vaší fantazie. Malachitové náušnice jsou skutečně neobyčejné a hodí se k neobyčejné ženě. Jen málo kamenů tvoří tak mimořádné kresby jako malachit. Možná proto je tak populární.

 
KOUPÍTE ZDE: MALACHIT


Přívěsky s malachitem

Přívěsek je nejjednodušší a nejlevnější šperk s malachitem. Nosí  se na krku, jen tak zavěšen na řetízku či dokonce jen na úzkém koženém řemínku. Oproti náhrdelníku nevypadámalachitový přívěšek tak elegantně a není tolik spojován se zvláštními společenskými událostmi. Přívěsek s malachitem se hodí i ke každodennímu nošení, například v džínách do práce,... Malachitové přívěsky lze zakoupit v různých tvarech a také v elegantní kombinaci například s černým onyxem.


 
Kde koupit?

Malachitové šperky i šperky s více než padesáti druhy dalších kamenů koupíte levně v tomto eshopu SperkyProZeny.cz v kategorii Malachit.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.