Šperkům zemitých tónů vévodí záhněda

Zemité barvy jsou jednoznačně jedny z nejvíce neutrálních, a v oblasti módy patří mezi nadčasově oblíbené. Pokud jde ale o oblast šperkařství, šperk laděný do hněda nemusí být snadné objevit. Pokud jste doposud marně pátrali, máme pro vás spolehlivý tip: porozhlédněte se po šperku se záhnědou, která vás temnou hnědou barvou určitě osloví.

Elegantní až tajuplné tmavé tóny hnědé jsou vlastní polodrahokamu záhnědě, který je ve šperkařství využíván pro výrobu širokého spektra výrobků. Broušené kameny záhnědy bývají zasazovány do drahých kovů zlata či stříbra při výrobě náušnic, prstenů i přívěsků. Své kupce si však nachází stejně tak i finančně dostupnější šperky s minimem drahých kovů, kdy jsou dominantou šperku pouze polodrahokamy opatřené například háčkem (v případě náušnic), nebo doplněné o dírku a navlékané jeden za druhým jako korálky (v případě náhrdelníků nebo korálkových náušnic).

Šperky ze záhnědy jsou oblíbené mezi ženami vyznávajícími přirozenost a jemnost doplňků. Pokud tedy pro nějakou takovou sháníte vhodný dárek, šperk se záhnědou bude perfektní. Stejně tak si jej ale zamiluje každá brunetka či tmavovláska, které půjde skvěle právě k barvě vlasů.

Záhněda patří mezi křemeny, které tvoří skupinu drahých kamenů zahrnující také křišťál, ametyst nebo růženín. Klasické naleziště záhnědy jsou stejně jako křišťálu či ametystu v Africe, zejména na Madagaskaru, v Brazílii, Japonsku či Španělsku. Typický pro záhnědu je přitom výskyt ve skutečně velkých krystalech, které jsou u jiných kamenů vzácností.
Záhněda poutá především svou barvou, která se může kámen od kamene mírně lišit, a to od odstínů téměř průhledné kouřové, až po temně hnědou blížící se černé. Tyto extrémně tmavé záhnědy, vyskytující se nejvíce v oblasti Skotska, se pak nazývají Morion. Je ale potřeba podotknout, že barva záhnědy se může v průběhu času měnit, a to zejména vlivem působení světla, které záhnědu zesvětluje.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.