Rok 2013 - rok smaragdů

Rok 2013 se především pro módní svět stává jednoznačně rokem smaragdů. Mezinárodní institut Pantone Color Institute, který každoročně vyhlašuje barevné trendy a především pak barvu roku, totiž pro rok 2013 vybral právě Smaragdovou zeleň. Ta se nyní stává hitem mezi barvami oděvů, šperků i líčení.

Smaragdová zeleň

Oficiální barvou roku 2013 se stal odstín 17-5641, tedy Smaragdová zeleň, která svůj název odvozuje od oblíbených šesterečných minerálů zelenkavé barvy. Právě drahokamy smaragdy přitom obecně už téměř samozřejmě spojujeme s luxusem a sofistikovaným stylem, takže smaragdová je pro módní svět jednoznačnou výhrou. Stoupající obliba v odstínech smaragdové byla pozorovatelná už několik sezon, nyní ale boom zelenkavých rób, každodenních outfitů, doplňků i šperků vrcholí. A to jak v nabídce konfekce a doplňků na běžné nošení, tak mezi róbami a šperky pozorovatelnými na červených kobercích.
Mezi šperky dostávají výrazný náskok zejména luxusní šperky s drahokamů smaragdů, které disponují oním trendy barevným odstínem, ale navíc jsou nesmírně cenné, šik, a slušivé.

Smaragdové šperky

Pořízení smaragdového šperku je záležitostí tisíců korun, v případě decentnějších modelů ale můžete narazit i na kousky pod hranicí čtyřciferné sumy. Pokud ale budete hledat šperk pro speciální příležitosti, nějaký výraznější (velikostí i designem) a stylový, připravte si spíše několik tisícovek. Za ty vám ale smaragdový šperk nabídne bezpečnou investici i okouzlující šperk, s jakým se nemusíte bát vyrazit ani do té nejlepší společnosti. V kombinaci se zelenkavými šaty pak budete letos opravdovou hvězdou.

Smaragdová uklidňuje a lahodí oku

Loni vévodila módě oranžová, kdy trendy barvou roku byl odstín Mandarinkové tango, jež symbolizoval posun kupředu a příval potřebné energie. Letošní smaragdová naopak zvyšuje pocity pohody a celkové harmonie, a nastoluje vnitřní rovnováhu na těle i duši. Smaragdová je barvou vnitřního rozvoje, regenerace a prosperity. Působí uklidňujícím dojmem, lahodí zraku, a je ideální pro ženy všech věkových kategorií, ať už jako barva šatů, doplňků, nebo dechberoucích šperků.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.