Proměňte svou image s fluoritovými náušnicemi

Zajímavý doplněk dokáže mnohdy proměnit vizáž stokrát lépe, než půlka nového šatníku. Zkuste tedy změnu, a pořiďte si třeba neopakovatelné fialkové náušnice z fluoritů, které jsou doslova pohádkové.

Kámen fluorit

Kámen fluorit, česky nazýván nehezky kazivec, je krychlový minerál skládající se z fluoridu vápenatého, který na pohled poutá nejčastěji fialkovými barevnými tóny. Barva však mnohdy nemusí být zdaleka rovnoměrná, známé jsou například barevně zonální krystaly s plochami odlišných barev orientovanými paralelně, rovnoběžně s plochami krychle.

Fluorit a šperky

Fialová barva u fluoritů je spojována s obsahem manganu. Pokud tedy mangan není přítomen, můžete stejně tak narazit na fluority zelenkavé, žluté, modré nebo i bezbarvé. Ty však nejsou již tolik typické, a například ve šperkařství se používají minimálně.
Naopak fluority fialové, ať už s jemným nádechem, nebo intenzivně syté, jsou pro šperkaře a především zákaznice hotovým pokladem. Každý jednotlivý kámen fluoritu v sobě mísí větší množství odstínů, čímž poutá už na velkou vzdálenost. Například za pomoci fluoritových náušnic tak můžete rozzářit svou vizáž doslova v okamžiku, a nevyjde vás to na více než pár stovek.

Jak vybírat šperky s fluoritem

Pokud budete vybírat šperk s fluoritem, sáhněte ideálně po kousku s minimálním množstvím kovu, tedy šperku, do kterého není kámen fluoritu zasazen. Fluority totiž bývají průhledné či průsvitné a jejich barevná jedinečnost vyniká právě v okamžiku, kdy je jim dán maximální prostor - kdy nejsou zastiňovány kovovým pouzdrem. Vhodnou volbou tak může být například pár fluoritových opracovaných náušnic do tvaru hladkých kapek, nebo náušnice složené ze dvou párů kamenů fluoritu tvarovaných do čtverečku. Každá z těchto variant pracuje s kameny pouze zavěšenými na háčky, a tak je maximalizován prostor právě pro jedinečné fialkové kameny. S takovýmito šperky rozhodně nezapadnete v davu, a ještě vás jejich nákup nikterak nezruinuje.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.