Pohádkové barvy šperků z labradoritu

Princezna Lada si v pohádce o Princezně se zlatou hvězdou na čele nechávala od krále Kazisvěta ušít šaty jako slunce, šaty jako noční obloha, a šaty jako den. Úkol to nebyl lehký. Kdyby k nim ale chtěla ještě šperky s kameny jako sama země, byla by to hračka. Tedy, pokud by šperkaři věděli o kameni labradoritu.

Paleta barev labradoritu

Jakkoli malý kousek labradoritu můžete držet v ruce, a přesto v něm budete schopni zřetelně rozpoznat celou paletu barev, od modré, přes tyrkysovou, zelenkavou, černou, šedou, až po průhlednou. V otázkách barevnosti je labradorit opravdu jedinečným unikátem, a pokud hledáte dárek pro podobně unikátní a jedinečnou osobu, a je to shodou okolností dáma, nabízí se vám labradoritové šperky.

Šperky s labradority

Šperky s labradority obvykle logicky vsázejí na barevnost a zejména jedinečnost lesku kamene. Právě lesk je totiž téměř unikátní, když při pohledu z určitého úhlu labradorit vyzařuje fialové, zelené, žluté či modravé odlesky, které se mohou i střídat či prolínat. Hra barev je vskutku jedinečná, a podle toho kamene nese i jedinečný název – labradorizace. Ta bývá u některých kamenů patrná i bez opracování, u jiných je naopak potřeba leštění kamene (takzvané tromolování), které nechá labradorizaci představit se v plné kráse.

Pro účely šperkařství jsou právě tromlované labradority velmi hojně využívány, neboť po vyleštění nejlépe vynikne plně zbarvení každého originálního kousku, mísení barev uvnitř kamene i odlesky odrážející se z kamene k našemu zraku, který bývá často doslova fascinován.

Šperky s minimálním podílem drahých kovů, kdy je prostor ponecháván právě živcům labradoritům, je na českém trhu možné pořídit za poměrně přístupné ceny, pohybující se v řádech stovek korun, a to ať už se jedná o náušnice, oblíbené tvarované přívěsky, nebo třeba náhrdelníky. Pokud si ale mermomocí chcete sáhnout hlouběji do kapsy, luxusní labradoritové šperky seženete i za desetitisíce.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.