Pět důvodů, proč volit smaragdy

Výběr šperků ovlivňuje celá řada faktorů – u některých vás zaujme tvar, u jiných poutavá barva drahého kamene. Některé si pak vybereme třeba proto, že věříme v magické schopnosti vybraného kamene, i v to, že by nám mohl pomoci vyřešit mnohé nesnáze. Jedním z favoritů mezi vzácnými kameny je ale jednoznačně smaragd, který má předností hned několik.

Důvod číslo jedna: Poutavá zelená barva smaragdu

První, co vás na smaragdu, stejně jako na smaragdových špercích, zaujme, je bezesporu neopakovatelná výrazně zelená barva, která připomíná nejčistší přírodní zeleň. Ve skutečnosti za ni může přítomnost chromu v tomto minerálu, podstatné ale je, že barva je nesmírně intenzivní, emotivní a smyslná, a rozhodně vždy upoutá pozornost. Poutavou zelenou vám sice mohou nabídnout i šperky s malachity, vltavíny či aventuríny, pouze v případě smaragdů bude ale tak jasná a kompaktní.

Důvod číslo dvě: Smaragd není kámen, ale drahokam

Smaragdy nejsou jen drahé kameny, ale patří mezi šestici těch vůbec nejcennějších, tedy drahokamů. Drahokamy kromě toho že musí disponovat poutavou barvou a leskem musí být také čisté, stálé, mechanicky odolné, a samozřejmě vzácné v přírodě. Všechny tyto aspekty smaragd naplňuje, a tak má své čestné místo po boku diamantu, rubínu, safíru, opálu a spinelu.

Důvod číslo tři: Šperky ze smaragdů jsou úchvatné

Přestože si sice můžete drahý kámen pořídit jako pouhý kamínek, tedy jakýsi talisman, častěji jsou vyhledávány šperky z drahých kamenů. A právě v případě smaragdů jsou to jedny z nejestetičtějších a logicky také nejvyhledávanějších. Smaragdové náušnice, přívěsky i prsteny jsou celosvětově vyhledávány, a zákazníci jsou za ně ochotni utratit nemalé sumy. Pro účely šperkařství se smaragdy obvykle brousí, a zpravidla jsou zasazovány do kovových obrub, kdy se může jednat buď o samostatné větší kusy smaragdů, nebo i o množství menších smaragdových kamínků posazovaných vedle sebe.

Důvod číslo čtyři: Smaragd je dobrá investice

Smaragdy jsou vyhledávány pro své estetické přednosti, stejně tak vám ale skvěle poslouží jako investice. Počet nalezišť smaragdů je světově omezený, a lidé vždy budou toužit po exkluzivních výjimečných věcech, které se zkrátka nedají jen tak koupit. Drahokamy jsou v tomto ohledu tedy jednou z jistot, jak neprodělat.

Důvod číslo pět: Smaragdy prý dokonce léčí

Stejně jako ostatním drahým kamenům, i o smaragdech se traduje řada vyprávění, zejména pokud jde výjimečné schopnosti léčit nemoci, či působit na duši člověka. Konkrétně smaragd údajně umí přinášet do života lásku nebo peníze, přináší rovnováhu, uklidňuje a regeneruje.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.