Náušnice Lapis Lazuli rozzáří každou ženu

Mystický název Lapis Lazuli nese kámen rovněž mystického vzhledu. Typický je svou sytě modrou barvou, ale také množstvím jakýchsi miniaturních třpytek, který celý kámen rozzařují a dodávají mu na jedinečnosti. Při použití kamene Lapis Lazuli ve šperkařství se pak jedinečnost snadno přenáší i na svou nositelku, proto se u žen těší velké oblibě, a je téměř ideální jako dárek.

Lapis lazuli a šperk

Lapis Lazuli, známý též jako lazurit, je ve šperkařství velmi oblíbený nádherný modrý kámen, jedinečný právě drobnými zlatavými skvrnkami tvořenými pyritem. Právě tyto skvrnky jsou přitom známkou kvality kamene. Pokud tedy budete vybírat šperk s lazuritem, volte ten se zlatavými tečkami, které na slunci doslova září. Znamená to, že máte před sebou šperk vysoké kvality. Naopak v méně kvalitním Lapisu jsou zřetelně viditelné žilky bílého vápence.

Ženy ocení zejména zajímavou barvu kamene, který na šperku vypadá velmi poutavě a elegantně, a to jak samostatně, kdy jsou při výrobě šperku použity dominantně pouze kameny, tak i v kombinaci s kovem. K temné modré přitom nejlépe sedí barva stříbrná, proto jsou to nejčastěji právě stříbrné šperky, které se zkrášlují Lapisem. Nejkrásnější jsou přitom zejména náušnice či přívěsky s prostorově rozlehlými lazurity, které připomínají noční oblohu plnou zlatých třpytivých hvězd.

Popisované účinky lapisu lazuli

Stejně jako ostatní drahé kameny, i Lapis Lazuli má okolo sebe opředenu řadu bájí a pověstí, opěvujících jeho magické schopnosti. Lapis Lazuli je v tomto směru však rovnou na vrcholu žebříčku, neboť je považován za nezvykle mocný kámen. V minulosti byl dokonce využíván při tradičních šamanských a čarodějnických rituálech. Jeho moc je spjatá zejména s energií, kterou údajně umí načerpat z Měsíce, a předat ji svému nositeli. Slouží tedy jako ochrana.

Ideální šperk z lapisu lazuli jsou náušnice

Ideálním šperkem z Lapisu Lazuli jsou jednoznačně náušnice, neboť Lapis je spjat s hrdelní a s temenní čakrou, a těm bude kámen umístěný v náušnici nejblíže. V oblasti temenní čakry Lapis pomáhá otevírat cestu do vlastní duše a poznání, při spánku pak pozitivně ovlivňuje sny. V oblasti hrdelní čakry pak údajně pomáhá Lapis odstraňovat vady řeči, tiší záněty průdušek, a podporuje správnou funkci štítné žlázy.

Milovníky upírských příběhů, které se v současnosti znovu těší oblibě, pak zaujme také pověst, podle které upíři využívali amulety z Lapis Lazuli jako ochranu před sluncem. Ve spojení s kouzlem totiž prý dokázal šperk s tímto kamenem chránit před jinak smrtelnými účinky slunečního světla.

Obecně pak šperky s Lapisem Lazuli přinášejí klid a mír, působí proti depresi a rychle odstraňují stres. Zároveň ale bezesporu přináší také pozornost okolí a možná i pozvednutí sebevědomí, neboť díky krásnému šperku se jeho nositelka stane v okamžiku obdivovaným středem pozornosti.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.