Náhrdelník z akvamarínu – ideální dárek pro ženu

Žádný jiný kámen nemá tak okouzlující modrou barvu, jako právě akvamarín. Podle některých připomíná oblohu za jasného slunečného dne, podle jiných zase průzračné moře. Ať tak či tak, z akvamarínu na vás vždy dýchne pohoda, pozitivní energie, a v neposlední řadě i nádhera okouzlujícího kamene, který oceníte nejvíce ve šperku.

Šperky z akvamarínu

Šperky z drahého kamene akvamarínu jsou milovány po celém světě pro svoji krásnou světle modrou barvu. Tu získal kámen díky železu, které barví tyto drahokamy do průzračně modré či s modrozeleným leskem. Barva akvamarínu se však mění, a to během vteřiny. Nejedná se o žádné kouzlo ani zázrak, ale o úhel pohledu. Akvamarín je totiž kámen dichronický, to znamená, že tyto drahé kameny mají určitou barvu a její intenzita se mění v závislosti na úhlu pohledu pozorovatele.

Modrá barva akvamarínu

Jasně modrá barva akvamarínu je barvou naděje, sympatie, přátelství a věrnosti. Tento kámen je přitom jako stvořený pro ženy. Traduje se, že žena, která jej nosí u sebe, bude mít v životě šťastné manželství a dosáhne bohatství. No uznejte sami, nezní to jako splněný sen?

Atraktivní vzhled a vlastnosti akvamarínu

Pro svůj vzhled i výjimečné vlastnosti je akvamarín vyhledávanou surovinou ve šperkařství, kde bývá používán pro výrobu náramků, náhrdelníků, přívěsků i náušnic, obvykle v kombinaci se stříbrem, které k jemné modré sedí nejlépe. Šperk z akvamarínu můžete zvolit jako dárek kamarádce, partnerce, ale třeba i kolegyni či rodinné příbuzné, zkrátka jakékoliv ženě, které přejete do života to nejlepší. Pozitivní energie akvamarínu by se měla o zázraky postarat. Mimo to pak může obdarovaná dáma směle oslňovat úžasně vypadajícím šperkem s oslnivě modrými kameny.

Účinky akvamarínu

Jak už cítíme z názvu, akvamarín je spojován s vodou, nejčastěji pak mořem, a v minulosti býval typicky používán jako talisman námořníků, kteří věřili, že dokáže klidnit rozbouřené moře a ukazovat správnou cestu, a to jak na moři, tak v životě. Pro maximální využití schopností akvamarínu je ideální nosit jej v okolí hrdla, to znamená jako náhrdelník, přívěsek, či náušnice. Nošením akvamarínu na hrdle se pak podle litoterapie dokáží odstranit blokády spojené s komunikací a vyjadřováním.

Krystaly akvamarínu

Akvamarín se v přírodě vyskytuje v podobě krystalů, které mají nejčastěji podobu jednoduchých šestibokých sloupců, ukončených plochou spodovou a někdy i plochami pyramid. Jsou průhledné až průsvitné a nezřídka dosahují rozměrů, které bychom u jiných drahých kamenů těžko hledali. Ve šperkařství bývají však častěji využívány akvamaríny upravované, například tvarované do podoby korálků, srdce, či jiných pravidelných tvarů, jako jsou slzičky, ovály a podobně.


Kromě estetických předností, které vynikají zejména u šperků, které dávají akvamarínu větší prostor, a jsou v nich tedy zastoupeny na velké ploše, vyniká akvamarín také svými ozdravnými schopnostmi. V minulosti se věřilo, že tento kámen prozáří duši člověka a odstraní z ní temnotu. Byl označován jako kámen dobré pohody a používal se k potlačení hněvu a deprese.

Koupíte zde: akvamarín

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.