Měsíční kámen - adulár

Měsíční kámen, zvaný také adulár, okouzluje od nepaměti hrou světel, která se odehrává uvnitř každého jednotlivého kamínku. O nic méně lákavé jsou ale jeho údajné magické účinky, které má mít především na ženy. To z něj dělá ideální kousek pro výrobu šperků, se kterým oslníte každou dámu i slečnu.

Měsíční kámen může nabývat více různých odstínů - od bílé, přes stříbrnou, světle modrou, žlutavou, načervenalou až světle hnědou. Některé kameny pak mají dokonce až duhový efekt, nebo namodralý odlesk. Tóny jsou však vždy jemné a decentní, časté bývá viditelné žilkování. Název „měsíční kámen“ přitom získal kámen právě díky svému zbarvení, respektive vzhledu, kdy se uvnitř kamene působením světla vytvářejí často pozoruhodné odlesky a barevné variace, které poutají zrak každého. Tato hra světel připomíná některým zrcadlení měsíce ve vodní hladině, a právě odtud pochází název měsíční kámen.

Adulár

Druhý název, adulár, je pak rovněž spojen s touto vizuální výjimečností kamene. Hra světel uvnitř kamene je totiž způsobována odrážením světla v jednotlivých vnitřních vrstvách kamene, konkrétně vrstvách minerálů ortoklas a albit, které se během vzniku na sebe navrstvily ve velmi tenkých vrstvách. Této hře světel, která je však pozorovatelná i u dalších kamenů, se přitom odborně říká adularescence – a dotud už je jen krůček k aduláru.

Krásný měsíční kámen láká šperkaře

Měsíční kámen díky své výjimečné vizuální stránce láká šperkaře a především jejich zákazníky, kteří nakupují šperky jako jsou přívěsky, náušnice i prsteny s aduláry, čili měsíčními kameny. Stejně přitažlivé jsou ale i magické účinky tohoto kamene, které ocení zejména dámy.

Síla měsíčního kamene bývá spojována s Měsícem, který podporuje v člověku intuici, přitahuje lásku, uklidňuje rozbouřené city i emoce. Především je ale symbolem sexuality a plodnosti, kdy právě u žen dovede prý nejlépe harmonizovat cyklus a podpořit plodnost.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.