Limetkové brazilianity si zamilujete

Jste také milovníci letních, svěžích, veselých tónů? Pak byste měli zbystřit, jakmile uslyšíte název kamene brazilianitu, a šperků z něj vyrobených. Kameny brazilianity sice nepatří mezi šperkaři k nejběžněji používaným, přesto svou výraznou limetkovou barvou obvykle i přes neznámý název okamžitě poutají pozornost. Jako dárek jsou pak ideální, neboť každá žena díky nim může být v mžiku jedinečná.

Z pohledu chemiků jsou brazilianity fosforečnany sodno-hlinité, které tvoří jednoklonné krystaly s dokonalou štěpností v jednom směru. Pro šperkaře jsou to však kameny jedinečné limetkové barvy vysoké sytosti, které tak oživují každý šperk, ať už jde o prsten, náušnice nebo přívěsek. Jasnou žluto-zelenou barvu brazilianitů způsobuje fosfor, který je nedílnou součástí tohoto kamene.

Pro účely šperkařství se používají jak brazilianity broušené do facetových brusů, zasazované do kovu (nejčastěji stříbra), tak i přírodní, kdy jsou například brazilianity pouze opatřeny očkem a fungují jako přívěsky na krk. Takovýto šperk je možné pořídit řádově za stokoruny, nabízí přitom jedinečnou barvu a výjimečnost, kterou následně propůjčuje i své nositelce či nositeli. U přírodních šperků navíc mnohem výrazněji vyniká barva brazilianitů, které nejsou zastiňovány okolním kovem.

Brazilianit byl poprvé objeven v polovině dvacátého století v Brazílii, podle níž také dostal svůj název. Dnes jsou však známá i další světová naleziště, například poblíž ruské Moskvy, nebo v severozápadním USA. Šperky s brazilianity však najdete po celém světě, a ani český trh není v tomto výjimkou. Přestože povědomí o existenci brazilianitů není prozatím nijak významné, je jen otázkou času, kdy se díky neopakovatelné svěží a energické limetkové barvě stane z těchto kamenů hit. Pokud chcete být o krok napřed, pořiďte si šperk s brazilianitem do své sbírky, nebo jím obdarujte někoho výjimečného. Originalita vašeho daru bude při výběru šperku z brazilianitu téměř jistá.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.