Léčivé kameny VIII.

Přečtěte si, jaké léčivé účinky byly a mnohdy stále jsou přisuzovány kamenům jako je rodonit, růženín či selenit. Mohou mít lidoví léčitelé pravdu, když popisují schopnosti kamenů pomáhat lidem při zdravotních potížích? Přinášíme vám pár zajímavostí na toto téma.

Rodonit a jeho účinky

Růžový nebo malinově červený kámen měl lidem napomáhat při řešení sporů, uvědomění si vlastních nedostatků a podpořit mezilidskou toleranci, také měl kladně ovlivňovat negativní emoce, jako je například strach a ulevit od stresových situací.

Rodonit měl podporovat činnost štítné žlázy, kvalitně působit na látkový metabolismus nebo činnost srdce a neplodným měl napomoci k početí potomka. Tento kámen měl i pozitivně působit na krevní oběh, průdušky a plíce nebo třeba ulevit od bolestí hlavy.

Vlastnosti růženínu

Růžová odrůda křemene zvaná růženín je skutečně univerzálním „léčivým kamenem“. Po stránce duševní měla pomoci s projevením citů vůči druhé osobě, přátelskosti, tvořivosti a trpělivosti, růženín měl i naučit odpouštět nesmiřitelné. Pozitivně měl ovlivnit neurotické poruchy, poradit si měl i s apatií, zlostí či pocitem viny.

Po fyzické stránce věci měl růženín dodat tělu nezbytnou energii, léčit choroby jater, plic či srdce a měl mít i vysoce pozitivní vliv na mužskou plodnost. Používal se i při rekonvalescenci po náročných operačních zákrocích. Ulevit měl i od takzvaných psychosomatických obtíží nebo zánětů horních cest dýchacích.

Jaké schopnosti má selenit

Selenit je modrým kalcitem, který získal název podle toho, že připomíná svou barvou Měsíc, od toho se mu přezdívá i Měsíční kámen. Selenit prý čistí mysl od zbytečných starostí, dodává duši klid a dává mantinely bezbřehému sebevědomí. Kámen zvaný selenit má podpořit lidskou mysl, pokud se rozhodne k nějaké razantní změně.

Podpora ženské plodnosti, úleva od epileptických záchvatů nebo ledvinových kolikách, léčení otoků. To je zase význam selenitu po stránce fyzického těla.

UPOZORNĚNÍ:

Upozorňujeme čtenáře, že účinky kamenů nebyly nikdy prokázány moderní vědou. Vše, co zde uvádíme je míněno pouze pro zajímavost. Jedná se o informace z dostupných zdrojů o mýtech, pověrách a legendách spjatých s přírodními kameny.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.