Léčivé kameny VI.

Kamenům a minerálům byly a jsou připisovány nejrůznější zvláštní či přímo léčivé vlastnosti. V dalším pokračování našeho miniseriálu o léčivých kamenech si povíme něco o minerálech malachit, nefrit a obsidián.

Účinky připisované malachitu

Zelený a neprůhledný, právě takový je kámen zvaný malachit, jenž svůj název získal z řeckého výrazu malakos, což znamená měkký. Napomáhat měl zejména při řešení partnerských neshod, podpořit duševní klid, uměleckou kreativitu a příznivě měl účinkovat i v případě, kdy se nesmělý jedinec chtěl zbavit ostychu.

Malachit měl mít příznivé účinky na činnost srdce, žaludku nebo sleziny, pomoci při bolestivých zánětech a ulehčit složitou rekonvalescenci po zlomeninách či prodělaných těžkých onemocněních. Dále měl být při ruce při problémech se zrakem, usnadňoval prý život astmatikům a měl napomáhat i lidem, kteří se rozhodli shodit nějaké to přebytečné kilo.

Nefrit a jeho léčivé vlastnosti

Opět jde o ryze zelený kámen, který v lidovém léčitelství plnil roli tlumiče agresivního chování nebo utěšitele smutných duší. Nefrit měl stimulovat funkci srdce, podpořit činnost střevního systému a celkově vlastně čistit organismus od škodlivin. Výraznou pomocí měl nefrit být zejména při potížích s urinálním traktem nebo nejrůznějšími záněty.

Obsidián v léčitelství

Obsidián, známý též pod názvem sopečné sklo, býval hojně užíván mesoamerickými indiány k vojenským účelům. Pokud vezmeme ale v úvahu lidové léčitelství, to doporučuje jeho údajné magické vlastnosti kombinovat s křišťálem, díky kterému se léčivé účinky násobí. Obsidián je kamenem působícím prý najmě na lidskou psychiku, fantazii a logické myšlení. Při nesprávném užívání ale může vyvolat i silně depresivní stavy a pod jeho účinkem by mohly gradovat i negativní lidské vlastnosti. Co se tělesného zdraví týče, obsidián našel využití hlavně při léčení bakteriálních zánětů nebo žaludečních problémů.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.