Léčivé kameny IX.

Již devátý díl našeho seriálu o léčivých kamenech vám představí, jaké účinky a vlastnosti se připisují smaragdu, sokolímu oku a topazu. Informace o léčivých kamenech si můžete přečíst právě zde.

Léčivé účinky smaragdu

Tento kámen získal své jméno z řeckého výrazu smaragdos, což znamená něco jako zelený kámen. Podobně jako gingko biloba měl působit pozitivně na lidskou paměť, podpořit soustředění na tu kterou práci a ulevit od depresivních stavů nebo těžkého stresu. Smaragd měl dále pomoci s problémem zvaným insomnie neboli nespavostí.

Nemoci jako dna nebo revma, pocit plynatosti nebo pálení žáhy, zvýšený krevní tlak nebo akné nebo třeba prachobyčejné bolesti hlavy. S tím měl pomoci smaragd svému ctěnému nositeli.

Sokolí oko a jeho léčivé schopnosti

Sokolí oko, mineralogicky křemen prorostlý vlákny azbestu měl podpořit v nositeli vnímání vlastní identity a dopřát mu potřebnou sebedůvěru. Z hlediska myšlení měl podpořit objektivitu a toleranci k odlišným názorům. Jak již název kamene napovídá, posílit měl zejména zrak nositele, stejně jako urychlit léčbu očních neduhů. Další využití Sokolího oka můžeme prý najít při léčbě onemocnění plic nebo bolestech hlavy.

Účinky topazu

Žlutý, růžový či modrý kámen, který získal název podle indického výrazu tapas, což znamená oheň. Topaz je údajně skvělý na zklidnění lidské psychiky a paranoidity. Podporuje uměleckou kreativitu a ochraňuje nositele před naprostým psychickým i fyzickým vyčerpáním. Údajně uměl léčit i nespavost.

Topaz uměl podle tvrzení lidových léčitelů ulevit od bolestí hlavy, nechutenství nebo zánětů horních cest dýchacích. Kromě vítané pomoci při zvládání tolik problematické epilepsie uměl vyléčit i hemeroidy.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.