Léčivé kameny III

Léčivé účinky kamenů citrín, diamant a granát, kterým lidé věřili. Jaké účinky to jsou a jsou tyto kameny opravdu léčivé? Pokud vás toto téma zajímá, čtěte dále.

Citrín

Citrín je zlatohnědá až žlutá a víceméně i průhledná odrůda křemene. Termín citrín pochází z latinského citrinus, což znamená přeneseně žlutý.

Použití citrínu mělo být v lidovém léčitelství opravdu hojné. Deprese, únava nebo nejrůznější fobie, tento kámen měl působit pozitivně i na umělce a dodávat jim inspiraci při tvůrčím vyjádření své bytosti.

Citrín měl být nápomocen ale i při potížích s vnitřními orgány člověka. Problémy se žaludkem, jako je nadýmání nebo nejrůznější křečové stavy a podpoření činnosti ledvin, to je jen malý střípek z toho, co měl citrín v lidovém léčitelství za funkce. Pomoci měl tento kámen i při cukrovce, a sice vyrovnávat tvorbu inzulínu.

Diamant

Vůbec nejtvrdší známý přírodní nerost diamant bývá nalézán v širokém spektru barev v lokalitách jako Kanada, Rusko nebo i v některých afrických státech (JAR, Botswana, Namibie). Diamant měl povzbudit lidskou vůli, ale i napomoci k umělecké inspiraci nebo vytrvalosti při právě započatém díle. Protože jde o zdaleka nejcennější přírodní minerál, měl snad diamant symbolicky napomoci funkci nejcennějšího lidského orgánu – mozku. Prevence proti mozkovým mrtvicím a podpora lidského myšlenkového aparátu, to jsou dvě z údajných funkcí diamantu v lidovém léčitelství. Zapomenout ale nesmíme ani na jeho údajné využití při léčbě žloutenky nebo dny, podle některých historických pramenů se používal i na různé formy epilepsie. Pozitivně měl diamant působit i na správnou funkci očí nebo ledvin.

Granát

Nerost červené barvy, jenž dostal název díky latinskému výrazu granatus, což znamená obilné zrno. Granát měl podněcovat v jeho nositeli životní energii, nadšení do pracovní činnosti a nehledě k tomu i zmírnit případné depresivní stavy.

Pokud se fyzična týče, byl granát údajně nápomocen při srdečních problémech nebo vysokém krevním tlaku, měl pomoci léčit revma, nejrůznější záněty a posílit i funkci jater a ledvin, jako snad prakticky každý kámen, který jsme si zatím představili. V některých případech prý granát vyléčil i impotenci založenou na psychických problémech. V neposlední řadě měl pomoci i při svalových a kloubních potížích.

Samostatnou kategorií je pak slavný český granát.

 

Tyto drahé kameny a šperky z nich vyrobené najdete v internetovém klenotnictví SperkyProZeny.cz:

CITRÍN

DIAMANT

GRANÁT 

ČESKÝ GRANÁT

| 1  2 |
počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.