Kouzlo šperků z Tygřího oka

Tygří oko je jedním z nejvyhledávanějších kamenů, a šperky z něj vyrobené patří mezi jedny z nejoblíbenějších. Důvody pro tento fakt mohou být hned dva. Zaprvé fascinující vzhled hnědo-zlatého kamene, a zadruhé údajné čarovné schopnosti tohoto křemenného polodrahokamu.

Název a využití minerálu tygří oko

Svůj název nese Tygří oko podle vzhledu kamene, který je zlatohnědý, případně hnědočerný, s výraznými žilkami, a jednoduše připomíná oko divoké šelmy. Tygří oko se vyskytuje v několika odrůdách, přičemž všechny se používají ve šperkařství, k výrobě náramků, náhrdelníků, přívěsků, prstenů či náušnic. Jeho cena při využití ve šperkařství je poměrně vysoká, a to právě díky jeho jedinečnému vzhledu. Jako jeden z mála kamenů se Tygří oko kámen hodí k zasazení jak do zlata, tak do stříbra i jiných barevných kovů. Mezi nejznámější odrůdy patří Modré Tygří oko, Zlaté Tygří oko a Tygří oko Červené.
Už na první pohled se jedná o kámen tajemný až magický, a potvrzují to i pověsti s tímto kamenem spojované. Údajně totiž disponuje magickou i léčebnou silou, kterou dovede přenášet na svého nositele.

Tygří oko údajně pomáhá v rozhodování, proto se přívěsek z Tygřího oka často využívá jako kyvadlo, které lze poprosit o ukázání správné cesty či odpovědi na otázky. Stejně vhodné je však také jako talisman, který pomáhá najít odvahu, podporuje na cestě k dosažení cíle. Kámen v sobě údajně spojuje pozemskou sílu se silou Slunce, takže také ochraňuje a obohacuje.

V rovině léčebné se prý uplatní především při zbavování se stresu a celkové očistě organismu. Blahodárně působí údajně především na koncentraci.

Při elegantním zapracování do šperku bude ale stejně tak blahodárně působit na vaše sebevědomí, které se díky nádhernému šperku jistě závratně zvýší. Krásný šperk totiž dělá krásnou ženu, a s Tygřím okem je úspěch téměř zajištěn.

Šperky s tygřím okem

Vybírat přitom můžete z různých variant zpracování kamene, od přívěsků s maximálně přírodním vzhledem, kde je kámen téměř neupravován, a má původní asymetrický tvar, až po náušnice či náhrdelníky, kde jsou jednotlivé kameny upraveny do tvaru pravidelných kuliček či čtverců. Ať tak či tak, vždy ale zůstane viditelná přírodní jedinečnost kamene, a to díky žilkování, připomínajícímu až proužky, pohybující se od medové přes hnědou až po černou barvu.

Naleziště tygřího oka

Kámen tygří oko byl poprvé nalezen v Africe, ve druhé polovině osmnáctého století. V Evropě byl tehdy natolik vzácný, že se do šperků zasazoval společně s diamanty. Na začátku dvacátého století byla nalezena další rozsáhlá naleziště tygřího oka a jeho hodnota prudce klesla. Oblíbenosti si však užívá dodnes, neboť krásou se mu jen málokterý jiný vyrovná. Dnes naleziště tohoto kamene najdete zejména v USA, Indii, Austrálii, Číně, Namibii, ale i v již zmiňované Africe či na Srí Lance.

Koupíte zde: tygří oko

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.